Avalehele Vali keel:

Turismiettevõtted

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Kihnu Muuseum

Prindi
Valdkond Muuseumid, galeriid, Suveniirid
Asukoht
Linaküla, Kihnu vald, Pärnumaa, 88003
Koordinaadid 58.133331, 23.981388
GPS: 58° 7' 60" N, 23° 58' 53" E
Telefon (+372) 446 9717
E-post muuseum@kihnu.ee
Koduleht https://www.facebook.com/Kihnu-Muuseum-578646628827026/
Teenused

Endises koolimajas asuv muuseum tutvustab kihnu pärimuskultuuri kõiki kaasaja võimalusi kasutades - tavapärast, esemelist püsiekspositsiooni täiendab multimeediaekspositsioon, mis kujutab endast filmilõike, slaidiprogramme ja helitausta.
EESTOAS on üldine pilt saarest, selle asustusest ja ehitistest. Siin saab puhata jalgu, juua tassi teed või kohvi, turisti jaoks on siin infopunkt ja lastele mängunurk. Siin asub piletilaud ja muuseumipood.
Ekspositsioon on üles ehitatud teemadest lähtuvalt.
LASTEELU kujutavas toas saab külastaja mh puutetundlikul ekraanil ise mängida viktoriini, valida kuulamiseks erinevaid kihnu hällilaule, vaatamiseks erinevaid kihnu laste mänge.
MEESTE TOAS on eriline põrand – kujutab valget jäävälja ja -pragu selle sees. Keldrivitriinis projitseerib projektor pildi põrandaekraanile altpoolt.
NAISTE TUBA on väga käsitöö rohke. Keskseks teemaks on pulmakombestik koos veimede valmistamisega.
Järgmises ekspositsiooniruumis on aidavitriin koos ääreni täis kirstudega ja käsikamber koos kõikmõeldavate talupidamises vajaminevate nõude ja riistadega. Ekraanil näidatakse erinevaid töid talus, põllu peal ja heinamaal.
Püsiekspositsiooni lõpetab MAALITUBA. Purjelaevameestel oli põhiliseks hobiks maalimine. Kihnu muuseumi kogudes olevad pildid on seintel ja erakogudes olevate piltide kujutisi näitame slaidišõuna ekraanilt.
Kihnu muuseumis tehakse väga palju käsitööd: külastaja saab töötubades õppida kihnu paelu põimima, kangastelgedel kuduma, kalavõrku rakendama, kihnu saia küpsetama jpm. Töötoad toimuvad ettetellimisel.
Juulis ja augustis toimub igal laupäeval algusega kell 12 muuseumitund folklooriansambliga Kihnumua.

Avatud:
maist kuni augustini: iga päev  10-17
septembris: T-L   10-14
oktoobrist aprillini :T-R  10-14

 

 

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Jannseni 37, Pärnu linn, Pärnumaa, 80032
Lydia Koidula Muuseum on Pärnu Muuseumi filiaal. Muuseum avati 21. juulil 1945 kunagises Pärnu Ülejõe koolimajas, kus aastail 1850-1863 asus ka J. V. Jannseni kodu ja 'Perno Postimehe' toimetus. Lydia Koidula isa, ühtlasi eestikeelse ajakirjanduse is...
Asukoht: Kurgja küla, Põhja-Pärnumaa vald, Pärnumaa, 87612
Carl  Robert Jakobsoni Talumuuseum tutvustab eesti rahvusliku liikumise juhi ja esimese teadliku põllumehe Carl  Robert  Jakobsoni (1841-1882) elu ja tegevust, kes oli poliitik, rahvavalgustaja ja ajakirjanik.   C. R. J...
Asukoht: Aida tn 3, Pärnu linn, Pärnumaa, 80010
Ajalugu uues kuues. Pärnu Muuseumi püsinäitus „11 000 aastat ajalugu – Elamusi vanast ajast“.   Pärnu Muuseum on baltikumi üks moodsamaid ajaloomuuseume, mille uus interaktiivne püsinäitus avati 2012. a. mais. Kiviajast ...

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: