Avalehele Vali keel:

Turismiettevõtted

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Pärnu Muuseum

Prindi
Valdkond Muuseumid, galeriid, Vaba aeg
Asukoht
Aida tn 3, Pärnu linn, Pärnumaa, 80010
Koordinaadid 58.386787, 24.499367
GPS: 58° 23' 12" N, 24° 29' 58" E
Telefon (+372) 443 3231
E-post info@parnumuuseum.ee
Koduleht http://www.parnumuuseum.ee
Teenused

Ajalugu uues kuues. Pärnu Muuseumi püsinäitus „11 000 aastat ajalugu – Elamusi vanast ajast“.

 

Pärnu Muuseum on baltikumi üks moodsamaid ajaloomuuseume, mille uus interaktiivne püsinäitus avati 2012. a. mais. Kiviajast tänapäeva kulgeva rännaku käigus on võimalik tunda möödunud aastatuhandete hõngu läbi paljude ehtsate esemete, sisukate teadmiste, mängude ja elamusnurkade.

 

Püsinäitus algab esimeste asukate tulekuga Pärnumaale, kes lõid Jääaja lõpul esimese teadaoleva Eesti alal paikneva asula. Selle suvise laagripaiga leiud ja paari järgneva aastatuhande haruldastest leiumaterjalidest on esindatud tulekivilaastud ning varased töö-ja jahiriistad. Pärnu Muuseumi kogu ulatub ca 130 000 eksponaadini ning  muuseumi üks tähteksponaate on Balti regiooni vanim inimkujutis, üle 8000 aasta vana „Kiviaja Madonna“.

 

Keskaja saalis satub külastaja Hansa liidu kaubanduse ja palverännakute tulemusel tekkinud uute võimaluste maailma. Barokiajastu väljapaneku moodustavad esemed Pärnu kindluslinna garnisonilt, endistelt raehärradelt ja Pärnu ülikoolielust.

 

Suurim osa näitusest on pühendatud eestlaste rahvuslikule ärkamisele ja vabariigi rajamisele, mis kuulutati välja 1918. aastal Pärnus. Tähelepanu on ka Pärnule iseloomulikul kuurordielul nii 19. kui 20. sajandil.  Näitus jätkub elamusliku meenutusega okupatsiooni algusajast ning kulmineerub nõukogude argieluga.

 

Hoone kolmandal korrusel asub ajutiste näituste saal (531 m2), kus on 20. juunist kuni 27. septembrini avatud nostalgiast pungil näitus „Suureks kasvamise kunst“, mis toob külastajateni lasteaedade argitoimetused ja ajaloo. Oma tööpäevi meenutavad Pärnu praegused ja kunagised lasteaednikud. Võtame kokku lasteaia päevaplaani, toidud, mängu ning õppimise lood. Sel näitusel suured meenutavad ja väikesed avastavad.

 

Pärnu Muuseum avatud: T-P 10-18

 

Lisaks ootab külastajat omanäolise valikuga muuseumipood

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Majutus
Asukoht: Kuijõe, Lääneranna vald, Pärnumaa, 90902
Rehe Turismitalu asub ajaloolise Kuijõe mõisa maadel, Keila-Haapsalu maantee läheduses. Kuna lähimad talud asuvad meist 2 km kaugusel, leiad sa siit kindlasti rahu ja ilusat loodust.   Talu sobib eeskätt perepuhkuseks ja väiksemat...
Asukoht: Via Baltica 103. km, Põhja-Pärnumaa vald, Pärnumaa, 87222
”MTÜ Tallinna Automuuseum” väljapaneku võiks jagada kahte osasse: erinevatest riikidest, erineva vanusega huvitavamad mudelid tootjatelt, kellel on juba pikk ajalugu seljataga ja lisaks nn. Nostalgiaautod. Nende viimaste all on silmas peetud ENSV ajal k...
Valdkond: Majutus
Asukoht: Uulu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa, 86502
Pärnumaal looduskaunis kohas keset iidset männimetsa asuvad Viisnurga Puhkemajad on ideaalne koht nii puhkuseks kui ka meeldejäävate ürituse korraldamiseks. Viisnurga Puhkemajade nime all peitub kunagine 1975. aastal ehitatud Viisnurga Suusavabri...

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: