Avalehele Vali keel:

Turismiettevõtted

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Pärnu Muuseum

Prindi
Valdkond Muuseumid, galeriid, Vaba aeg
Asukoht
Aida tn 3, Pärnu linn, Pärnumaa, 80010
Koordinaadid 58.386787, 24.499367
GPS: 58° 23' 12" N, 24° 29' 58" E
Telefon (+372) 443 3231
E-post info@parnumuuseum.ee
Koduleht http://www.parnumuuseum.ee
Teenused

Ajalugu uues kuues. Pärnu Muuseumi püsinäitus „11 000 aastat ajalugu – Elamusi vanast ajast“.

 

Pärnu Muuseum on baltikumi üks moodsamaid ajaloomuuseume, mille uus interaktiivne püsinäitus avati 2012. a. mais. Kiviajast tänapäeva kulgeva rännaku käigus on võimalik tunda möödunud aastatuhandete hõngu läbi paljude ehtsate esemete, sisukate teadmiste, mängude ja elamusnurkade.

 

Püsinäitus algab esimeste asukate tulekuga Pärnumaale, kes lõid Jääaja lõpul esimese teadaoleva Eesti alal paikneva asula. Selle suvise laagripaiga leiud ja paari järgneva aastatuhande haruldastest leiumaterjalidest on esindatud tulekivilaastud ning varased töö-ja jahiriistad. Pärnu Muuseumi kogu ulatub ca 130 000 eksponaadini ning  muuseumi üks tähteksponaate on Balti regiooni vanim inimkujutis, üle 8000 aasta vana „Kiviaja Madonna“.

 

Keskaja saalis satub külastaja Hansa liidu kaubanduse ja palverännakute tulemusel tekkinud uute võimaluste maailma. Barokiajastu väljapaneku moodustavad esemed Pärnu kindluslinna garnisonilt, endistelt raehärradelt ja Pärnu ülikoolielust.

 

Suurim osa näitusest on pühendatud eestlaste rahvuslikule ärkamisele ja vabariigi rajamisele, mis kuulutati välja 1918. aastal Pärnus. Tähelepanu on ka Pärnule iseloomulikul kuurordielul nii 19. kui 20. sajandil.  Näitus jätkub elamusliku meenutusega okupatsiooni algusajast ning kulmineerub nõukogude argieluga.

 

Hoone kolmandal korrusel asub ajutiste näituste saal (531 m2), kus on 20. juunist kuni 27. septembrini avatud nostalgiast pungil näitus „Suureks kasvamise kunst“, mis toob külastajateni lasteaedade argitoimetused ja ajaloo. Oma tööpäevi meenutavad Pärnu praegused ja kunagised lasteaednikud. Võtame kokku lasteaia päevaplaani, toidud, mängu ning õppimise lood. Sel näitusel suured meenutavad ja väikesed avastavad.

 

Pärnu Muuseum avatud: T-P 10-18

 

Lisaks ootab külastajat omanäolise valikuga muuseumipood

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Kurgja küla, Põhja-Pärnumaa vald, Pärnumaa, 87612
Carl  Robert Jakobsoni Talumuuseum tutvustab eesti rahvusliku liikumise juhi ja esimese teadliku põllumehe Carl  Robert  Jakobsoni (1841-1882) elu ja tegevust, kes oli poliitik, rahvavalgustaja ja ajakirjanik.   C. R. J...
Valdkond: Vaba aeg
Asukoht: Keskväljak 1, Pärnu linn, Pärnumaa, 80010
Teatrit on Pärnus tehtud aastast 1875, alguses laulu- ja näitemänguseltsis "Endla" ning kutselise teatrina 1911. aastast. "Endla" rõdult kuulutati I maailmasõja keerises välja Eesti Vabariik. II maailmasõja lõpus sai maja tugev...
Valdkond: Vaba aeg
Asukoht: Urve tn 5, Kilingi-Nõmme linn, Pärnumaa, 86305
Asume Kilingi-Nõmme linnas, vaid 20 km Läti piirist.   Pakume kanuusõite nii saatjaga kui ilma saatjata kaunitel, liivastel Võhandu, Koiva ja Salatsi jõgedel. Jõematkajatele organiseerime majutuse ja sauna. Jõgedel on võimalik valida ma...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: