Avalehele Vali keel:

Ettevõtte otsing

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Antoniuse Gild ja õu

Prindi
Valdkond Arhitektuurilised vaatamisväärsused, Ajaloolised vaatamisväärsused, Turismiobjektid
Asukoht
Lutsu 5, Tartu linn, Tartumaa, 51006
Koordinaadid 58.381977, 26.717707
GPS: 58° 22' 55" N, 26° 43' 4" E

Tartu vanalinnas - Jaani kvartalis asub professionaalseid kunstnikke ja käsitöölisi ühendav Antoniuse Gild. Suvel on avatud õuekohvik ning toimuvad kontserdid.

Väikese Gildi peahoone asus samas kohas – praeguse Munga – ja Lutsu tänava vahel juba keskajal, ühendades toonaseid käsitöölisi.

Nimi Antonius on on üle võetud vanast kirikukalendrist ja tähistab pühak Antoniuse mälestuspäeva. Munkluse rajaja Antonius tegutses 3.- 4. sajandil Egiptuses. Antonius hoiab haiguste ja tuleohu eest. Ühtlasi on ta korvipunujate, sigade ja seakarjuste eestkostja.

Tartu rae arhiivist 17. sajandist kuni 19. sajandi lõpuaastateni kokku loetud 64 Väikeses Gildis viljeldud käsitööharu. Seoses vabrikutöö jõudsa arenemisega kahanes käsitööliste ühenduste osatähtsus. Need tegutsesid edasi vaid seltskondlike organisatsioonidena, kuni Eesti Vabariigi valitsus need 1920. aastal sulges.

Praeguses Antoniuse Gildi töökodades ja ateljeedes on esindatud 21 käsitöö- ja kunstiharu, teiste seas vitraaž, keraamika, nahatöö, vaiba- ja lapitöö, mood, tekstiil ning portselanimaal. Külastajatel on võimalik jälgida tööprotsessi, osta ja tellida autoritöid.

Kokkuleppel korraldatakse erinevaid kursusi-õpikodasid ning ekskursioone.

 

 

 

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Lossi 10, Alatskivi vald, Tartumaa, 60201
Alatskivi mõisat (saksa k Allatzkiwwi) on esmamainitud 1601. aastal. 1628. aastal kinkis Rootsi kuningas Gustav II Adolf mõisa oma sekretärile Johan Adler Salviusele. Tema läest siirdus mõis 1642. aastal Hans Dettermann Cronmanni omandusse. 1753. aastal...
Valdkond: Turismiobjektid
Asukoht: Saadjärve 20, Äksi alevik, Tartu vald, Tartumaa, 60501
Jääaja Keskus on unikaalne ning omanäoline turismiobjekt  – keskkonnaharidus- ja külastuskeskus, milles on populaarteaduslik jääaja mõtestamine ühendatud meelelahutusega.   Enam kui 2200 ruutmeetrisel ekspositsioonipinnal pakutakse...
Asukoht: Raekoja plats, Tartu linn, Tartumaa
Tartu Raekoja plats on klassitsitliku hoonestusega trapetsikujuline linna keskväljak. 1998. aastast ehib Raekoja platsi purskkaev suudlevate tudengitega.   Sajandeid on Tartu keskuseks olnud raekoja plats, mille ajalugu ulatub tagasi mu...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: