Tallinnas Vabaduse platsi kohal kõrguv Kiek in de Kök koos Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega on taas külastajatele avatud.
Tallinna Linnamuuseumi meeskonna ühistööna valminud Kiek in de Köki ja bastionikäikude uus ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219” pakub elamusi, teadmisi ja meelelahutust. Innovatiivsete multimeedia-, video- ja helilahenduste abil tutvustatakse Tallinna tekkimist ja kujunemist, linna kaitserajatiste ajalugu ja tähtsamaid sõjalisi sündmusi.
„Kiek in de Köki ja Bastionikäikude“ uue väljapaneku kujundasid Leonardo Meigas ja Ivari Männi. Projekti aitasid ellu viia Siseministeerium ja EAS, rahastajateks olid Tallinna Linnavalitsus ja Euroopa Regionaalarengu fond: viimane finantseeris projekti “Ajarännak” ajavahemikus 28.01.2008-15.02.2010, mille raames renoveeriti Kiek in de Kök ja bastionikäigud ning paigaldati uus ekspositsioon.
Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kl. 10.30st 18.00ni, kassa suletakse 17.30.
Bastionikäikudesse pääseb ainult giidi saatel, grupi maksimaalne suurus on 20 inimest. Palume külastajatel end eelnevalt registreerida telefonil 644 6686, e-kirjaga aadressil kok@linnamuuseum.ee või kohapeal.
Asukoht: Weizenbergi 34/ Valge 1, Tallinn, Harjumaa, 10127
KUMU peahoone püsinäitused annavad ülevaate Eesti kunsti klassikast 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni ja Eesti kunstist Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni.
Lisaks toimuvad siin mitmed pidevalt muutuvad näitused, ...
Keiser Peeter I (1672-1725) laiendas Põhjasõja käigus Vene impeeriumi piire, vallutades 1710. aastaks Eesti ala. Uute piirialade kaitsmine muutus nüüd valitseja esmaseks ülesandeks. Eestis pööras ta suurt tähelepanu Tallinna ja Paldiski sadamate väljaeh...
Asukoht: Vabaõhumuuseumi tee 12, Tallinn, Harjumaa, 13521
Tallinnas, kaunis paigas nimega Rocca al Mare, asub omamoodi küla, kus saab tutvuda Eesti 18.-20. sajandi maa-arhitektuuri ja eluoluga.
Nagu ühes õiges külas ikka, on siin kirik, kõrts, kool, veskid, pritsikuur jpm. Muuseumi 14 talus saab ülevaate...