Tallinna vanalinnas, Pagari tänav 1 hoone keldris asus Nõukogude okupatsiooni ajal üks kurikuulsamaid ja kardetuimaid eeluurimisvanglaid.
Seni avalikkusele suletuks jäänud endised KGB vangikongid on alates juulist 2017 külastamiseks avatud.
Pagari tänav 1 hoonest sai alates 1940. aasta oktoobrist õuduste maja, kus ülekuulatavaid (riigitegelasi, haritlasi jne) peksti ja piinati ning saadeti siis tribunali alla, mis mõistis nad surma või pikaks ajaks vangilaagrisse, kus ootas enamasti piinarikas surm.
1941. aastal rajati hoone keldrisse sisevangla kongid, mis on jäänud tänini kommunistliku terrori võrdkujuks. Vanglat kasutati küll vaid 1950. aastateni, kuid seal toimunu elab senini inimeste mälestustes. Seni avalikkusele suletuks jäänud vanglat tuntakse Pagari kongide nime all.
Külastajate ees avaneb kelder kahe koridori, kuue kongi ja ühe kartseriga. Kongid on konserveeritud ning külastajatele avatud säilinud kujul.
Eesti suurimas ja moodsaimas spordikeskuses paiknevad 14 tenniseväljakut, 10 sulgpalliväljakut, 3 stuudiot rühmatreeninguteks ning 650-ruutmeetrine jõusaal . Külastajate kasutada on eraldi riietusruumid täiskasvanutele ja lastele, saunad ning ten...
Asukoht: Komandandi tee 2, Tallinn, Harjumaa, 10130
Tallinnas Vabaduse platsi kohal kõrguv Kiek in de Kök koos Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega on taas külastajatele avatud.
Tallinna Linnamuuseumi meeskonna ühistööna valminud Kiek in de Köki ja bastionikäikude uus ekspositsioon „Ajarännak. Ta...
Keiser Peeter I (1672-1725) laiendas Põhjasõja käigus Vene impeeriumi piire, vallutades 1710. aastaks Eesti ala. Uute piirialade kaitsmine muutus nüüd valitseja esmaseks ülesandeks. Eestis pööras ta suurt tähelepanu Tallinna ja Paldiski sadamate väljaeh...