19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.
Kirjanik elas kuuetoalises valgusküllases korteris koos abikaasa ja ämmaga 1927-1933. Tänaseni on säilinud algsed maja siseuksed, kahhelahjud ning balustraadiga puutrepp 19. - 20. sajandi vahetusest ja mööbel AS. M. Lutheri mööblivabrikust.
Alates 1946. aastast on kirjaniku ajaloolises korteris E.Vilde muuseum. Muuseumi püsiekspositsioon annab täieliku ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub tavaline inimene loomingu taga. Kirjanik, aga ikkagi inimene!
Vilde muuseumi interjööri on peetud Eesti üheks paremini säilinud 20ndate interjööriks. Muuseum pakub mitmeid haridusprogramme, sünnipäevade pidamise võimalust ja igal kuul uut kunstinäitust meie teise korruse kastellaanimaja galeriis.
Neitsitorn oli osa keskaegse Tallinna edelapoolsest kaitsesüsteemist, mis rajati 14. sajandil seoses linnamüüri laiendamisega. Tegemist oli kaitsetorniga, mis tulirelvade arenedes varustati kindlusepüsside ja kahurite kasutamiseks sobivate laskeavadega...
Naissaarele laevaga Monica!
Reisilaev Monica mahutab 190in. ja on parim valik merereisiks Naissaarele.
Tule mugavalt Naissaarele, kus pakume sulle ka majutust, põnevaid ekskursioone ja toitlustust.
...
Asukoht: Pargi allee 5, Keila-Joa alevik, Lääne-Harju vald, Harjumaa, 76701
Ajalugu
Esimene mõis rajati Keila-Joale juba 17. sajandi alguses. Järgneva 200 aasta jooksul käis mõis käest kätte. Olukord muutus, kui 1827.a. sai mõisa omanikuks Alexander von Benckendorff.
Alexander on Benckendorff ostis mõisa...