Tallinnas Vabaduse platsi kohal kõrguv Kiek in de Kök koos Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega on taas külastajatele avatud.
Tallinna Linnamuuseumi meeskonna ühistööna valminud Kiek in de Köki ja bastionikäikude uus ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219” pakub elamusi, teadmisi ja meelelahutust. Innovatiivsete multimeedia-, video- ja helilahenduste abil tutvustatakse Tallinna tekkimist ja kujunemist, linna kaitserajatiste ajalugu ja tähtsamaid sõjalisi sündmusi.
„Kiek in de Köki ja Bastionikäikude“ uue väljapaneku kujundasid Leonardo Meigas ja Ivari Männi. Projekti aitasid ellu viia Siseministeerium ja EAS, rahastajateks olid Tallinna Linnavalitsus ja Euroopa Regionaalarengu fond: viimane finantseeris projekti “Ajarännak” ajavahemikus 28.01.2008-15.02.2010, mille raames renoveeriti Kiek in de Kök ja bastionikäigud ning paigaldati uus ekspositsioon.
Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kl. 10.30st 18.00ni, kassa suletakse 17.30.
Bastionikäikudesse pääseb ainult giidi saatel, grupi maksimaalne suurus on 20 inimest. Palume külastajatel end eelnevalt registreerida telefonil 644 6686, e-kirjaga aadressil kok@linnamuuseum.ee või kohapeal.
Tallinna vanalinnas, Pagari tänav 1 hoone keldris asus Nõukogude okupatsiooni ajal üks kurikuulsamaid ja kardetuimaid eeluurimisvanglaid.
Seni avalikkusele suletuks jäänud endised KGB vangikongid on alates juulist 2017 külastamiseks...
Asukoht: Weizenbergi 34/ Valge 1, Tallinn, Harjumaa, 10127
KUMU peahoone püsinäitused annavad ülevaate Eesti kunsti klassikast 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni ja Eesti kunstist Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni.
Lisaks toimuvad siin mitmed pidevalt muutuvad näitused, ...
Neitsitorn oli osa keskaegse Tallinna edelapoolsest kaitsesüsteemist, mis rajati 14. sajandil seoses linnamüüri laiendamisega. Tegemist oli kaitsetorniga, mis tulirelvade arenedes varustati kindlusepüsside ja kahurite kasutamiseks sobivate laskeavadega...