Mootorispordi Muuseum on ainulaadne kooslus ajaloolisest hoonest ja maailmas haruldasest võidusõidutehnika ekspositsioonist.
Muuseumi külastaja saab tutvuda Eestis toodetud võidusõidutehnikaga, nagu Estonia vormelid, Vihuri mootorrattad ja erinevad ralliautod. Hulgaliselt on ka erinevates Nõukogude Liidu piirkondades valmistatud võidusõidumasinaid, millega meie sportlased on saavutanud märkimisväärseid tulemusi nii endises Nõukogude Liidus kui ka mujal maailmas, kokku 135 autot ja mootorratast. Lisaks laialdane valik meie tuntud mootorisportlaste varustust, võistlustega seotud meeneid, fotosid jpm. Võidusõidumasinate kõrval on pandud välja ka mõned tänavasõidu autod ja külastaja saab võimaluse võrrelda omavahel rallisõiduks ehitatud Ladat ja tänavasõidu Ladat.
Mootorispordi muuseumi hoone, endine Ellamaa elektrijaam on 1923. aastal valminud neogooti sugemetega paekivihoone, mille restaureerimistööd on valdavas osas lõpetatud. Elektritootmist jääb meenutama vanaaegne elektrigeneraatori korpus ning osa elektrijaamas paiknenud Eleringi seadmetest. Lisaks tuuakse külastajate ette ülevaade hoone projekteerinud arhitekti Aleksander Vladovski eluloost ja loomingust ning Ellamaa elektrijaama hoone ajaloost.
Mootorispordi muuseumi on gruppidel võimalik külastada eelregistreerimisega esmaspäevast neljapäevani, aga kõigile külastajatele on muuseum avatud reedest pühapäevani kell 12.00 kuni 18.00.
Filmimuuseum paikneb Maarjamäe lossipargis. Maarjamäe loss koos Filmimuuseumi ja tallihoonega moodustavad Maarjamäe ajalookeskuse. Ajalookeskuse kõikides hoonetes on avatud näitused, lossipargis asub nõukogude-aegsete monumentide välinäitus, lisaks veel...
Tallinna vanalinnas, Pagari tänav 1 hoone keldris asus Nõukogude okupatsiooni ajal üks kurikuulsamaid ja kardetuimaid eeluurimisvanglaid.
Seni avalikkusele suletuks jäänud endised KGB vangikongid on alates juulist 2017 külastamiseks...
Renoveeritud Maarjamäe lossi tallihoone on Eesti Ajaloomuuseumi näituse- ja õpikeskkond, kus asuvad nüüdisaegsed tööruumid muuseumi konservaatoritele, kelle tegevust saab läbi klaasseinte ka jälgida.
Põnev teada: 17. sajandi lõpust as...