Tallinnas Vabaduse platsi kohal kõrguv Kiek in de Kök koos Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega on taas külastajatele avatud.
Tallinna Linnamuuseumi meeskonna ühistööna valminud Kiek in de Köki ja bastionikäikude uus ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219” pakub elamusi, teadmisi ja meelelahutust. Innovatiivsete multimeedia-, video- ja helilahenduste abil tutvustatakse Tallinna tekkimist ja kujunemist, linna kaitserajatiste ajalugu ja tähtsamaid sõjalisi sündmusi.
„Kiek in de Köki ja Bastionikäikude“ uue väljapaneku kujundasid Leonardo Meigas ja Ivari Männi. Projekti aitasid ellu viia Siseministeerium ja EAS, rahastajateks olid Tallinna Linnavalitsus ja Euroopa Regionaalarengu fond: viimane finantseeris projekti “Ajarännak” ajavahemikus 28.01.2008-15.02.2010, mille raames renoveeriti Kiek in de Kök ja bastionikäigud ning paigaldati uus ekspositsioon.
Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kl. 10.30st 18.00ni, kassa suletakse 17.30.
Bastionikäikudesse pääseb ainult giidi saatel, grupi maksimaalne suurus on 20 inimest. Palume külastajatel end eelnevalt registreerida telefonil 644 6686, e-kirjaga aadressil kok@linnamuuseum.ee või kohapeal.
Adamson-Eric (1902-1968) oli silmapaistev kultuuritegelane ja loominguline isiksus eesti kunstis. Eelkõige pühendus ta maalimisele, aga tegeles ka peaaegu kõigi tarbekunstiharudega. Adamson-Ericu isikupärast maali-ja tarbekunstiloomingut iseloomustab el...
Kadrioru kunstimuuseum tutvustab, säilitab ja kogub vanemat väliskunsti – peamiselt Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafikat, skulptuuri ja tarbekunsti. Muuseum asub Tallinnas Kadriorus, Vene tsaar Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis.
&n...
Katariina Käik ärkas uuele elule 1995. aasta suvel. Lühikesel tänaval, mis on oma nime saanud siinse Katariina kiriku järgi, asuvad järjestikku tarbekunsti erialade avatud ateljeed, kus käib igapäevane tööelu. Vene ja Müürivahe tänavat ühendav keskaegne...