Avalehele Vali keel:

Vaatamisväärsused Eestis

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

EELK Kihelkonna Miikaeli kirik

Prindi
Valdkond Arhitektuurilised vaatamisväärsused, Kirikud
Asukoht
Kiriku tn 4, Kihelkonna alevik, Kihelkonna vald, Saaremaa, 93401
Koordinaadid 58.360279, 22.035833
GPS: 58° 21' 37" N, 22° 2' 9" E

Kihelkonna kirik mõjub praegu oma sihvaka läänetorniga väga suurejooneliselt, see on aga hilisem lisand kiriku soliidsele ajaloole ning pärineb alles aastast 1897-1899. Kirik ise kuulub saare vanimate hulka.

Kihelkonna oli keskaja alguses üks Saaremaa olulisemaid keskusi. Siin oli arvestatav sadam, ja samas möödus sealt maismaatee, mis ühendas Saaremaa lääneosa Mandri - Eestiga. Kiriku rajamisel on osalenud nii Saare - Lääne piiskop kui ka ordu.

13. saj. keskpaiku alustatud kirikule oli plaanis püstitada pikihoonega ühelaiune kindluslik läänetorn, kuid nähtavasti katkestas algstaadiumis olnud ehitustööd aastail 1260-1261 toimunud ülestõus. Järgnevalt loovutas piiskop kiriku ehitamise ordule.

Ehitustööde jätkamisel jäi torn ehitamata. Selle ehitamine lõpetati Kaarma kirikuga enam-vähem üheaegselt, tõenäoliselt 1270. aastail. Kirik oli kohandatud kaitseks, redupaigaks oli võlvidepealne ruum, kuhu pääses läänevõlviku põhjamüüris oleva trepi kaudu.

Kiriku keskaegsest sisustusest ei ole midagi säilinud. Küll on siin mitmeid uusaegseid kuntstiteoseid. Nii altarisein (1591) kui ka kantsel (1604) kuuluvad omas laadis vanemate hulka Eestis.

Märkimisväärne on ka Pärnu orelimeistri J. A. Steini ehitatud orel (1805), mida uuendas ja täiustas 1890. aastal Läti orelimeister F.Weissenborn.
1638 ehitati kiriku naabrusesse kivist kellatorn.

Välisvaade - Kiriku väliskujunduses domineerivad lakoonilised vormid. Veel keskajal on lõunaküljele lisatud eeskoda, mis varjab ära omapärase kujundusega kolmikkaarse külgportaali. 1897-1899 lisati kõrge läänetorn, mis on ühtlasi ka majakas. Reljeef tornifassaadil kujutab kiriku kaitsepühaku, peaingel Miikaeli võitlust lohega.

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Turismiobjektid
Asukoht: Angla küla, Leisi vald, Saaremaa
ANGLA TUULIKUMÄGI, pärandkultuurikeskus (40 km Kuressaarest ja 20 km Kaali kraatritest) Angla külas ootab Sind nelja tee ristis sajandivanune tuulikumägi oma 4 pukktuuliku ja hollandi tuuleveskiga.   Saate näha tuule j...
Asukoht: Kärla alevik, Kärla vald, Saaremaa
Kärla kirik rajati arvatavasti 14. sajandi algul, 1556. a. tulekahjus sai see rängalt kannatada. 1842. - 1843. aastal toimunud põhjaliku ümberehituse käigus sai hoone klassistliku ilme. Kärla kirikus paikneb Eesti kaunimaid renessansspuuskultuuri...
Valdkond: Muuseumid
Asukoht: Lossihoov tn 1, Kuressaare linn, Saaremaa, 93810
Saaremaa Muuseum on Eesti vanimaid (asutatud 1865) ja suurimaid muuseume, mida igal aastal külastab 70–80 tuhat inimest. Maakonnamuuseumina on see üks peamisi Saaremaa kui eripärase looduse, ajaloo ja kultuuriga piirkonna identiteedi säilitajaid ja tuge...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: