Avalehele Vali keel:

Turismiettevõtted

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Purtse Kindluselamu

Prindi
Valdkond Arhitektuurilised vaatamisväärsused, Ajaloolised vaatamisväärsused
Asukoht
Purtse küla, Lüganuse vald, Ida-Virumaa
Koordinaadid 59.419167, 27.013056
GPS: 59° 25' 9" N, 27° 0' 47" E
Telefon (+372) 335 9388
Mobiil (+372) 509 2488
E-post info@purtsekindlus.ee
Koduleht http://www.purtsekindlus.ee
Teenused

Ajalugu

Esimesed märkmed Purtse mõisast pärinevad 1421. aastast.
Purtse kindluse rajas 1533. aastal parun Jakob von Taube. Kindluse eesmärk oli kaitsta peret idast ja põhjast saabuvate röövsalkade ja mereröövlite eest.


Purtse kindlus on keskaja kohta väga moderne ehitis, mida ehtisid elukorrusel olevad suured aknad ja magamistubades olevad toaletid. Purtse kindlus on arhitektuuriliselt üleminek keskaajalt renessansi ajastusse.
Purtse kindlusel on olnud erinevaid peremehi nii nagu ka erinevad sõjad on hoonet erinevalt laastanud. Enim kahju sai kindlus 1704. aastal Põhjasõjas.


1721. aastal ostis Purtse kindluse Otto Magnus von Stackelberg, kes oli siin peremeheks kuni esimese Eesti Vabariigini, mil toimus mõisastamine ning kõik mõisad said riigi omaks. Seejärel kasutati hoonet korterelamuna.
Hilisematel aegadel on majas olnud piimakamber, jääkelder, vangla, viljaladu aga ka loomalaut.


Purtse kindlus restaureeriti 1987-1990. Töid teostasid Virumaa Restauraatorid kuid ehitasid seda ennekõike kohalikud inimesed. 1991. aastal pälvis restaureeritud kindlus Eesti ilusaima ehitise tiitli.

 

Tänapäev
Täna pakub kindlus ekskursioone üksikisikutele kui ka turismigruppidele, kontserte, näitusi. Võimalik on läbi viia seminre, koolitusi, aga ka tähistada erinevaid sündmusi – juubeleid, pulmi jms.


Kindluse keldrikorrusel tegutseb alates 2014. aasta suvest a la carte kohvik/restoran, kus pakutakse modernse Eesti köögi roogasid. Eelistatud on kohalikku toorainet, nii kala, ulukiliha kui ka juurviljade näol. Näiteks on pakutava kalavaliku püüdnud kohalikud Purtse kalamehed siitsamast lähedal asuvast merest.
Gruppidele toitlustus ettetellimisel.


Olete oodatud meie juurde nii majaekskursiooniks, erinevaid sündmusi tähistama, koolitusi läbi viima aga ka keha kinnitamiseks.

 

Avatud: 1. juunist-31.augustini

E-N   11.00-20.00
R, L   11.00-21.00
P       11.00-18.00

 

Lisainfo:


Aerofotod: Rainer Süvirand

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Kuremäe küla, Illuka vald, Ida-Virumaa
Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Asub piirkonna kõrgeimal künkal, maalilisel Kuremäel. Õigeusklike räägitud legendi järgi näinud kohalikud talupojad XVI sajandil siinsel mäel imepärast ilmutust ja leidnud hiljem iidse tamme jala...
Valdkond: Muuseumid
Asukoht: Kohtla-Nõmme alev, Jaama tänav 100, Toila vald, Ida-Virumaa, 30503
Endisesse Kohtla kaevandusse on rajatud maa-alune muuseum.   Giidiga ekskursioonil saad näha, kuidas toimub põlevkivi kaevandamine ja milliseid masinaid ning tehnikat selleks kasutati.   Sõita saad maa-aluse rongiga ja ...
Asukoht: Peterburi mnt 2, Narva linn, Ida-Virumaa, 20308
Narva Linnus on Eesti vanimaid ja suurimaid linnuseid (ehit. 13.-17. saj.)  moodustades Narva Jõe vastaskaldal asuva Ivangorodi kindlusega ainulaadse arhitektuuriansambli Põhja-Euroopas.   Külastajatele on avatud linnuse kolm tiiba...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: