Avalehele Vali keel:

Turismiettevõtted

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Raevangla Fotomuuseum

Prindi
Valdkond Muuseumid, galeriid, Vaba aeg
Asukoht
Raekoja 4/6, Tallinn, Harjumaa, 10146
Koordinaadid 59.436962, 24.744986
GPS: 59° 26' 13" N, 24° 44' 42" E
Telefon (+372) 644 8767
E-post foto@linnamuuseum.ee
Koduleht http://www.linnamuuseum.ee
Teenused

Fotomuuseum asub Raekoja taga endises Raevanglas. Muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940.a.

Ekspositsioon algab fotoharulduste - dagerrotüüpide, ambrotüüpide ja ferrotüüpide väljapanekuga.
Lisaks esitatud fotokollektsioonidele saab vaataja ka ülevaate kaamerate arengust, tutvub 20. sajandi alguse ateljee ja pimiku varustusega.


Ekspositsiooni lõpus on eksponeeritud väikseim meie kaamerate seas. See on taskukaamera "Minox", mille esimene mudel valmis Tallinnas 1936.a., tootma hakati teda aga 1938.a. Riias.


Tallinna Linnamuuseumi filiaal Fotomuuseum on huvitav kooslus Põhja-Euroopa arhitektuuriloos haruldastest õigusemõistmisega seotud hoonetest ja ühest kaasaja kõige moodsamast kunstiliigist - fotograafiast.

Fotomuuseumis asub Tallinna Linnamuuseumi suurim museaalide kogu. See on fotokogu, mis sisaldab 63000 fotot ja negatiivi. Asjatundjad loevad TLM fotokogu üheks paremaks Tallinna vaadete arhiiviks Eestis. Kogus säilitatakse pilte Tallinnast alates 1870.aastatest kuni linna tänase päeva vaadeteni välja. Lisaks kaunile ja efektsele vanalinnale on jäädvustatud ka äärelinnade puitasumid. Fotokogu aareteks on kindlasti autorikollektsioonid Eesti kuulsate fotograafide J. ja P. Parikase, N. Nyländeri, Joh. Mülberi ja C. Sarapi töödega. Fotomuuseumi iga-aastased populaarsed püsinäitused on koostatud ainult oma kogu varade põhjal.

Fotograafia ajaloo tundmaõppimisel on suureks abiks väljapanek vanast fototehnikast. Fotomuuseumi kogus säilitatakse 864 ajaloolist kaamerat ja fototarvikut, nende hulgas on ka kuulus Eestis leiutatud pisikaamera "Minox".

Igapäevast fotoelu kujutavad näitused-üritused toimuvad muuseumi fotokeldris, fotopööningul ja fotohoovis.

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Vaba aeg
Asukoht: Toom-Kooli 13, Tallinn, Harjumaa, 15186
Piip ja Tuut Mängumaja on laste loovusemaja, teatrimaja ja rohelise mõtteviisiga maja, mis väärtustab kõrgelt isetegemise ja perega koosolemise kogemust. Meie sooviks on olla paik, kus lapsed ja lapsevanemad saavad üheskoos kvaliteetselt aega veeta. ...
Asukoht: Komandandi tee 2, Tallinn, Harjumaa, 10130
Uus, Tallinna Linnamuuseumi raidkivikogu esitlev Raidkivimuuseum on kujundatud 17. sajandi lõpust pärit Ingeri bastioni käigu seni suletud osasse, kus nüüd on väärikalt eksponeeritud seni hoidlates varjus olnud dekoratiivsed ja põnevad Tallinna raidkiv...
Asukoht: Raua 2, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa, 10142
Tallinnas Raua tn 2 asub "Tuletõrje näitus", mis kajastab pritsimeeste elu-olu alates esimestest seltsidest kuni 1940. aastani, rõhutades tuletõrje rolli Eesti kultuuriloos. Näitus avatud: T - R 10.00 - 17.00   Harjumaal Tamme...

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: