Avalehele Vali keel:

Turismiettevõtted

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Taagepera Loss

Prindi
Valdkond Ajaloolised vaatamisväärsused, Turismiobjektid, Looduslikud vaatamisväärsused, Mõisad; Lossid
Asukoht
Taagepera küla, Helme vald, Valgamaa
Koordinaadid 57.993008, 25.665672
GPS: 57° 59' 35" N, 25° 39' 56" E
Mobiil (+372) 507 0117
E-post hotell@taagepera.eu
Koduleht http://www.taagepera.eu
Teenused

Taagepera Lossi ajalugu ulatub juba 16. sajandisse.1819. aastal sai Taagepera mõisa omanikuks Bernhard Heinrich von Stryk.

Esmased häärberid olid puidust ja hävisid paaril korral tulekahjus. Lossi ehitamist tema praegusel kujul alustati 1907. aastal, lõplikult valmis sai ta 1912-ndaks aastaks. Arhitektiks oli Otto Wildau.
 

Taagepera mõisa juurde viivad toredad varjulised alleed. XIX sajandi algul rajatud Taagepera mõisapark on suuremaid ja liigirikkamaid Lõuna-Eestis.
 

Von Strykid said Taageperas elada väga lühikest aega. Juba 1917. aastal kolisid nad Saksamaale. Mõis võõrandati Eesti Vabariigile ning alates 1922. aastast kuni vene aja lõpuni oli Lossis sanatoorium. Alates 2003. aasta maikuust tegutseb Taagepera Lossis hotell ja restoran.
 

Taagepera Loss sobib lisaks pulmapidudele suurepäraselt ka firmaürituste, seminaride, sünnipäevapidude korraldamiseks. Kohapeal pakutakse majutust ja toitlustamist, kuid vastavalt külaliste soovidele organiseeritakse ka kõik muu vajalik.

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Mäe tn 23, Otepää vallasisene linn, Valgamaa
1882. aastal leiti siit suure puu kõrvalt mürgitatult esimene Otepää apteeker proviisor Jürvelson ja sellest siis mäe nimi.   Apteekrimäe metsarada on 4 km pikkune tähistatud ring, mis algab ja lõpeb Otepää Spordihoone juurest Mäe tänav...
Asukoht: Barclay de Tolly mausoleumi park, Jõgeveste küla, Helme vald, Valgamaa
Michael Andreas Barclay de Tolly (1761-1818) oli vene armeejuhataja 1812. aasta sõjas, kes abiellus 1791.a  Helene Auguste Eleanore von Smitteniga. Oma naise kaudu sai väejuht Jõgeveste mõisa omanikuks.   26.mail 1818.a. Barclay de...
Asukoht: Ilmjärve küla, Otepää vald, Valgamaa
Ilmjärve koguduse asutamise päevaks loetakse 4. (16.) aprilli 1846, kui esimene luterlane õigeusklikuks salviti. Samal aastal võeti luteriusust õigeusku 3152 inimest ja pandi alus kogudusele. Ilmjärve kroonumõisa maa-alale ehitati 1848. aastal...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: