Tartu ajaloolises linnasüdames, Jaani kultuurikvartalis asub Antoniuse Õu, kus tegutseb Antoniuse Gild. See on paik, kus luuakse ja armastatakse kunsti ning kus töötavad oma ala tõelised meistrid. Paik, kus kohtuvad ajalugu ja tänapäev.
Tarbekunstnikud ja käsitöömeistrid tegutsevad Antoniuse Õue kolmes majas – Savikojas, Meistritemajas ja Gildimajas – paiknevates meistrikodades.
Antoniuse Gildi meistrikodades sünnivad umbes paarikümne kunstniku ja käsitöölise käe all tööd, mida tehakse nii autoriloominguna kui ka tellimustööna.
Autorikeraamika, suuremad ja väiksemad vitraažid, vaibad, lapitekid, autorikangad, siidsallid, käsitsi maalitud portselan, nahast ehted ja kukrud, kasukad, kostüümid kaugemast ja lähemast minevikust, kübarad ja kaabud, käsitsi valmistatud nukud, maalid, sepised − kõik need on vaid osa Antoniuse Gildis valmivast.
Gildi lahtiolekuaegadel saavad huvilised meistrikodades ringi liikuda ning kunstnike loometööd oma silmaga jälgida. Tänapäeval pole just tavapärane see, et saab jälgida kauni tarbeeseme valmimise protsessi, meistrile mõne küsimusegi esitada ja kuulda põnevaid lugusid asjade loomisest. Mõnus hubane ja loomingurohke õhkkond on see, mis vaimustab nii Antoniuse Gildi külalisi kui ka siinseid meistreid.
Antoniuse Õu on kultuuri- ja kunstikeskus, kus leiavad tegevust nii lapsed kui ka täiskasvanud. Pakume erinevaid õpitubasid - nii ettetellimisel kui ka regulaarselt toimuvaid. Lisaks korraldame ekskursioone, mis tutvustavad Tartu ajalugu läbi Jaani kultuurikvartali.
Mitmekesisemaks ja põnevamaks ajaveetmiseks oleme koostanud ka erinevaid pakette, kus koos mitu tegevust ning seega rõõmu ja lusti rohkem ja kauem.
Antoniuse Õuel on palju ruumi ja võimalusi ka näituste, seminaride ja erinevate ametlike või mitteametlike ürituste korraldamiseks ning selleks puhuks rendime nii organisatsioonidele kui ka eraisikutele välja oma õueala ja ruume.
Parv – see võib kõlada kahtlaselt, aga suured ja mugavad matkaparved on korraliku mootoriga ning nendel kulgedes jõuab kaugele. Lõputud soomaastikud, vaikselt kulgev jõgi, loodushääled, mis ei jää grammigi alla päris džunglihäälitsustele ning lõpuks so...
Vanemuise kontserdimaja valmis 1970. aastal (arhitektid A. Volberg, P. Tarvas, U. Tölpus), maja renoveeriti aastal 1998 (arhitekt A. Kuldkepp). Viimane juurdeehitus valmis 2001. aastal.
Vanemuise kontserdimaja on lisaks armastatud kontserdipai...
Tartu tähetorn on tänapäeval nüüdisaegne muuseum ja kooliastronoomia keskus Tartus Toomemäel. Ajalooliselt on Tartu tähetorn olnud Eesti teadusajaloo pärl ja olulisi maailma astronoomia keskusi.
Külasta meie mitmekülgset püsinä...