Avalehele Vali keel:

Maakonnad Eestis

Prindi

Tänu oma geograafilisele asukohale on Harjumaa läbi aegade olnud oluliste Eesti ajaloo- ja kultuurisündmuste keskus.

Harjumaa looduse eripäraks on äärmiselt vaheldusrikas maastik oma liigirikka ja haruldase taimestiku ning erinevate loomaliikidega. Maakonnas asuvad Eesti kõige suuremad joad (Jägala, Keila-Joa) ja ulatuslikud karstialad.Harju...

Hiiu maakond koosneb Hiiumaa saarest ning seda ümbritsevatest laidudest ja rahudest. Saar tekkis 455 miljonit aastat tagasi meteoriidiplahvatuse tõttu ja on üks vanemaid saari maailmas. Saarele pääseb praami või lennukiga.
Hiiumaa on tuntud oma tuletornide poolest. Kui Sul pole aega neid kõiki vaatama minna, siis kindlasti tasub ära käia tähtsamate – Kõ...

Ida-Virumaa on oma geograafia, looduse ja kultuuriloo poolest üks Eesti huvitavamaid piirkondi, siin asuvad kõrvuti ajaloolised lossid ja tööstuslinnad. Maakonna põhjaosa suurim vaatamisväärsus on ilus merekallas pankranniku ja kilomeetrite pikkuste randadega. Maakonna idaosas asub kiirevooluline Narva jõgi ning lõunaossa jäävad Peipsi järve äärsed liivaluited ja männi...

Jõgevamaa mitmekesine maastik ulatub Mandri-Eesti keskpunktist kuni Peipsi järveni. Kesk-Eesti tasandikul vahelduvad metsad rabadega, siin leidub ka põlislaasi. Maakonna uhkus on kaunite järvesilmadega Vooremaa, sealne jääajal tekkinud voorestik on üks Euroopa omalaadsemaid pinnavorme.
Saadjärv on üks Eesti kaunimaid, tuntumaid...

Järva maakond – see on sood ja rabad, viljakad põllumaad ja vanad kultuuritavad. Järvamaa on ajalooline Kesk-Eesti maakond, mis võtab tänapäeval enda alla sama territooriumi, mille maakonna moodustumise algusaegadel XIII sajandil.
Maakonnas on vaid kaks linna: Paide, mis sai linna staatuse juba 30. septembril 1291, ja Türi, mis...

Romantilises Haapsalu linnas ning külades, mis asuvad avarate niitude ja lõhnavate männimetsade vahel, elab lahke rahvas. Ta võtab külalisi alati rõõmuga vastu ja hämmastab neid oma säravate mõtete ning ajaloo- ja kultuurihuviga.
Väljend „mitu ühes” kirjeldab täpselt Läänemaad: paljudes muuseumides on kunstigaleriid, aga seal saab vaadata ka nä...

Lääne-Virumaa on põnev paik mitmekesiseks puhkuseks: võid nautida looduse ilu ja võtta osa kultuurisündmustest. Rikas mõisakultuur tutvustab mitmeid möödunud sajandite tuntud tegelasi ja kaunis loodus meelitab matkaradadele. Siin saad teha sporti või lihtsalt nautida maalilisi loodusvaateid.
Peamised turismimagnetid on Lahemaa rahvuspark, Rakvere linnus...

 
1  2  3
 

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: