Avalehele Vali keel:

Ettevõtte otsing

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Raevangla Fotomuuseum

Prindi
Valdkond Muuseumid, galeriid, Vaba aeg
Asukoht
Raekoja 4/6, Tallinn, Harjumaa, 10146
Koordinaadid 59.436962, 24.744986
GPS: 59° 26' 13" N, 24° 44' 42" E
Telefon (+372) 644 8767
E-post foto@linnamuuseum.ee
Koduleht http://www.linnamuuseum.ee
Teenused

Fotomuuseum asub Raekoja taga endises Raevanglas. Muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940.a.

Ekspositsioon algab fotoharulduste - dagerrotüüpide, ambrotüüpide ja ferrotüüpide väljapanekuga.
Lisaks esitatud fotokollektsioonidele saab vaataja ka ülevaate kaamerate arengust, tutvub 20. sajandi alguse ateljee ja pimiku varustusega.


Ekspositsiooni lõpus on eksponeeritud väikseim meie kaamerate seas. See on taskukaamera "Minox", mille esimene mudel valmis Tallinnas 1936.a., tootma hakati teda aga 1938.a. Riias.


Tallinna Linnamuuseumi filiaal Fotomuuseum on huvitav kooslus Põhja-Euroopa arhitektuuriloos haruldastest õigusemõistmisega seotud hoonetest ja ühest kaasaja kõige moodsamast kunstiliigist - fotograafiast.

Fotomuuseumis asub Tallinna Linnamuuseumi suurim museaalide kogu. See on fotokogu, mis sisaldab 63000 fotot ja negatiivi. Asjatundjad loevad TLM fotokogu üheks paremaks Tallinna vaadete arhiiviks Eestis. Kogus säilitatakse pilte Tallinnast alates 1870.aastatest kuni linna tänase päeva vaadeteni välja. Lisaks kaunile ja efektsele vanalinnale on jäädvustatud ka äärelinnade puitasumid. Fotokogu aareteks on kindlasti autorikollektsioonid Eesti kuulsate fotograafide J. ja P. Parikase, N. Nyländeri, Joh. Mülberi ja C. Sarapi töödega. Fotomuuseumi iga-aastased populaarsed püsinäitused on koostatud ainult oma kogu varade põhjal.

Fotograafia ajaloo tundmaõppimisel on suureks abiks väljapanek vanast fototehnikast. Fotomuuseumi kogus säilitatakse 864 ajaloolist kaamerat ja fototarvikut, nende hulgas on ka kuulus Eestis leiutatud pisikaamera "Minox".

Igapäevast fotoelu kujutavad näitused-üritused toimuvad muuseumi fotokeldris, fotopööningul ja fotohoovis.

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Komandandi tee 2, Tallinn, Harjumaa, 10130
Tallinnas Vabaduse platsi kohal kõrguv Kiek in de Kök koos Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega on taas külastajatele avatud. Tallinna Linnamuuseumi meeskonna ühistööna valminud Kiek in de Köki ja bastionikäikude uus ekspositsioon „Ajarännak. Ta...
Valdkond: Majutus
Asukoht: Toominga 1, Kose-Uuemõisa alevik, Kose vald, Harjumaa, 75102
Pakume võimalust, et Teie püütud kala aitab suitsutada või grillida meie kalameister. Kui te soovite püütud kala hiljem kodus nautida, aitab ta selle sisse soolata.   Seminarid: Oxforell Puhkekeskus pakub võimalust korraldada se...
Valdkond: Vaba aeg
Asukoht: Pärnu mnt. 139e, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa, 11317
TULE HÜPPAMA - tule üksi, sõprade või terve perega!   Hüppa nii kuis jaksad ja süda lustib. Hüpata saab seitse päeva nädalas. Hüppamiseks osta kassast batuudikeskuse päevapilet, mis lubab hüpata terve päeva batuudimaastikul ning lisaks ...

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: