Avalehele Vali keel:

Ettevõtte otsing

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Pilguse mõis

Prindi
Valdkond Arhitektuurilised vaatamisväärsused, Mõisad; Lossid
Asukoht
Jõgela küla, Lümanda vald, Saaremaa, 93312
Koordinaadid 58.260452, 21.983749
GPS: 58° 15' 38" N, 21° 59' 1" E

Lümanda - Sääre maantee 3. km - lt 3 km Karala poole. Pilguse põline aadlimõis asub Saaremaa läänerannikul Nigu lahe kaldal. Mõisa kujunemine sai alguse aastal 1558, kui üks pudenikukoht läänistati Hinrich Billinghusenile. Selle perekonna juured ulatuvad Lüübekki, kus 1501. aastal mainitakse H. Billingshusenit sealsete patriitside hulgas.

Hoone on säilitanud laia eestrepi, kuid mansardkorruse pealeehitamine ja akende laiendamine on teda tugevasti moonutanud.
Eriliseks väärtuseks selles mõisaansamblis on 18. sajandist pärinev teede ja väljakute süsteem. Neid piiravad madalad stiilsete väravatega kiviaiad on hästi korras hoitud. Ilmselt 18. - 19. sajandi vahetusel ehitatud ait ja tall on korduvalt ümber ehitatud.

Uus elu Pilguse mõisas algas juulis aastal 2000, kui põhjalikult renoveeriti karjakastelli põhjatiib. Nüüd on majas sees külalistele kasutada lavaga saal 100 -le inimesele, WC -d (selhulgas invatualett), dushid ja köök. Karjakastelli lõunatiivas valmib juulis 2001 külalistemaja 60 ööbimiskohaga. Kõigis tubades on tualett ja dush, osades tubades kööginurk.

Karjaõue põhjatiiva kõrval on platsid autode parkimiseks, telkimiseks, grillimiseks, minijalgpalliks ja võrkpalliks. Mõisahoonetest ~800 m kaugusel on ujumiskoht, kus saab tarvitada sõudepaati ja purjelauda.

Pilguse mõisal on suur kultuurilooline tähtsus, kuna see on seotud tuntud vene meresõitja, ümbermaailmapurjetaja ja Antarktika mandri avastaja Fabian von Bellingshauseni ja J. W. L. von Luce nimega. On tõenäoline, et mõisa nimigi tuleneb Bellingshausenite nimest.

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Turismiobjektid
Asukoht: Angla küla, Leisi vald, Saaremaa
ANGLA TUULIKUMÄGI, pärandkultuurikeskus (40 km Kuressaarest ja 20 km Kaali kraatritest) Angla külas ootab Sind nelja tee ristis sajandivanune tuulikumägi oma 4 pukktuuliku ja hollandi tuuleveskiga.   Saate näha tuule j...
Asukoht: Kärla alevik, Kärla vald, Saaremaa
Kärla kirik rajati arvatavasti 14. sajandi algul, 1556. a. tulekahjus sai see rängalt kannatada. 1842. - 1843. aastal toimunud põhjaliku ümberehituse käigus sai hoone klassistliku ilme. Kärla kirikus paikneb Eesti kaunimaid renessansspuuskultuuri...
Valdkond: Muuseumid
Asukoht: Lossihoov tn 1, Kuressaare linn, Saaremaa, 93810
Saaremaa Muuseum on Eesti vanimaid (asutatud 1865) ja suurimaid muuseume, mida igal aastal külastab 70–80 tuhat inimest. Maakonnamuuseumina on see üks peamisi Saaremaa kui eripärase looduse, ajaloo ja kultuuriga piirkonna identiteedi säilitajaid ja tuge...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: