Avalehele Vali keel:

Ettevõtte otsing

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Schilleri mälestuskivi

Prindi
Valdkond Arhitektuurilised vaatamisväärsused, Mälestusmärgid, Monumendid
Asukoht
Helme vald, Valgamaa
Koordinaadid 59.439049, 24.700474
GPS: 59° 26' 21" N, 24° 42' 2" E

 18. juulil 2009 avati Helmes  kuulsale saksa luuletajale Friedrich von Schillerile pühendatud mälestuskivi. Üritus toimus Helme valla, Tartu Saksa Kultuuri Instituudi ning Teaduse ja Kultuuri Sihtasutuse Domus Dorpatensis koostöös.  

Proua Elisabeth Dorothea von Gersdorf laskis juba Schilleri surma-aastal populaarsele luuletajale Helme mõisaparki mälestussamba püstitada. Ausammas oli 9 meetri kõrgune obelisk. Obeliskile olid kantud Schilleri sünni- ja surmadaatumid ning lõik tema luuletusest.

Pärast Elisabeth Dorothea ja tema abikaasa Moritz Friedrich von Gersdorfi surma park hääbus ja juba 19. sajandi keskel olid jäljed obeliskist kadunud. Tänu pargi rajaja pojale, Alexander von Rennenkampfile ja tema 1805. aastal ilmunud raamatukesele on obeliski kirjeldus meile teada.

Friedrich Schiller (1759-1805) oli silmapaistvamaid saksa poeete ja draamakirjanikke, kelle ood «Rõõmule» on tänapäeval saanud ühendatud Euroopa hümniks. Schiller ülistas oma teostes vabadust ja Inimese parimaid omadusi, mõistis hukka türanniat ja alatust, mis on talle toonud koguni «inimkonna õilsa advokaadi» hüüdnime.

Schilleri-vaimustust Baltimaades märgib veel teinegi 1813. aastal püstitatud mälestussammas Puhtu mõisapargis. Tema sünnimaal jõuti selleni alles 1830. aastal. 

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Mäe tn 23, Otepää vallasisene linn, Valgamaa
1882. aastal leiti siit suure puu kõrvalt mürgitatult esimene Otepää apteeker proviisor Jürvelson ja sellest siis mäe nimi.   Apteekrimäe metsarada on 4 km pikkune tähistatud ring, mis algab ja lõpeb Otepää Spordihoone juurest Mäe tänav...
Asukoht: Barclay de Tolly mausoleumi park, Jõgeveste küla, Helme vald, Valgamaa
Michael Andreas Barclay de Tolly (1761-1818) oli vene armeejuhataja 1812. aasta sõjas, kes abiellus 1791.a  Helene Auguste Eleanore von Smitteniga. Oma naise kaudu sai väejuht Jõgeveste mõisa omanikuks.   26.mail 1818.a. Barclay de...
Asukoht: Ilmjärve küla, Otepää vald, Valgamaa
Ilmjärve koguduse asutamise päevaks loetakse 4. (16.) aprilli 1846, kui esimene luterlane õigeusklikuks salviti. Samal aastal võeti luteriusust õigeusku 3152 inimest ja pandi alus kogudusele. Ilmjärve kroonumõisa maa-alale ehitati 1848. aastal...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: