Avalehele Vali keel:

Ettevõtte otsing

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

NUKU teater ja muuseum

Prindi
Valdkond Turismiobjektid, Vaba aeg, Pidude ja ürituste korraldamine, Kohvikud, baarid, Teatrid, kontserdid, Muuseumid, galeriid, Muuseumid
Asukoht
Lai1, Tallinn, Harjumaa
Koordinaadid 59.438366, 24.743366
GPS: 59° 26' 18" N, 24° 44' 36" E
Telefon (+372) 667 9555
E-post info@nuku.ee
Koduleht http://www.nuku.ee
Teenused

NUKU teater (SA NUKU, end. Eesti Riiklik Nukuteater) asutati 1952. aastal ja on tänaseni Eesti ainus kutseline riiklik laste- ja noorteteater. Teater koos muuseumiga asub Tallinna vanalinnas ja selle rajas nukunäitleja ja -lavastaja Ferdinand Veike, kes juhtis teatrit ligi 30 aastat.

NUKU teater on repertuaariteater, mängukavva kuuluvad nii laste- kui ka noorte nuku-, visuaalteatri- ja draamalavastused. Kaasaegseid nukuteatrivõtteid kaasavate lavastuste kõrval kohtab repertuaaris ka traditsioonilisi sirmilavastusi. Viimastel hooaegadel on rohkem tähelepanu pööratud noortele ja täiskasvanutele suunatud nukuteatri populariseerimisele.

Uuenenud ja pea 1400 ruutmeetrit lisapinda saanud nukuteatrikompleks avati 13. novembril 2016. Uue kompleksi süda asub juurdeehituses, kus on Ferdinandi saal - klassikaline teatrisaal 422 kohaga. Juurdeehitus ühendab muuseumimaja (Nunne 8) ja teatrimaja (Lai 1).

2010. aastal avati teatrimaja kõrvalhoones üks väheseid nukukunstimuuseume maailmas. Muuseumi uuenenud püsinäitus pealkirjaga "Nukuteatri loomise lugu" avati 13. novembril 2016 koos uuenenud teatrikompleksiga. Muuseumi värske püsinäitus algabki päris algusest! Saab katsuda õhku ja näha, mida tehakse nukuteatris veega, tulega, maaga. Viis tuntumat nukuliiki - marionett-, käpik-, varras-, laua- ja kehanukk - on saanud oma toa ja päris oma lava, et seal jutustada oma lugu ja tutvustada nukuliikide eripärasid. Ühes maa-aluses ruumis peituvad aga teatrikunstnik Rosita Raua väikesed maailmad.
Kindlasti saab tutvust teha ka erinevate nukuteatri ametitega - nagu näiteks kunstniku, lavastaja, butafoori, nukumeistri, näitleja, lavameistri, inspitsiendi, grimmeerija ja kostümeerija tööga.
Lisaks saab muuseumis pidada ka mõnd tähtpäeva - olgu selleks sünnipäev või mõni muu oluline sündmus.

Kohvik
Hendriku kohvik on koht nii teatrikülastajale kui kõigile teistele. Kohviku menüüs on tööpäeval lõunatundidel supivalik, lisaks pakutakse salateid, võileibu, kooke-pirukaid ning erinevaid jahedaid ja sooje jooke.

45 aastat Nukuteatris töötanud Toompere üks hobidest oli kokakunst ning seepärast unistas ta ka oma kohvikust. Nüüd saab see teoks – Hendriku kohvikus saab süüa Toomperede retsepti järgi valmistatud küpsisekooki ning sirvida Hendrik Toompere elu ja rolle kajastavaid albumeid.

Avatud:
T-R    9.00-17.00
L, P  10.30-17.00
Õhtuste etenduste toimumise korral on kohvik avatud etenduse alguseni.
Kohviku sissepääs on Nunne tänavalt (Nunne 4, läbi suurte väravate).

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Muuseumid
Asukoht: Vesilennuki 6, Tallinn, Harjumaa, 10415
Tere tulemast pardale, tere tulemast suurde kogu pere seiklusesse! Kogu maailmas unikaalseid vesilennukite angaarid ja Lennusadama kompleks valmisid algselt Peeter Suurem merekindluse osana aastail 1916 - 1917. Legendid ärkavad ellu - Sind...
Asukoht: Pikk 70, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa, 10133
Linnamüüriga samaaegselt ehitatud Suur Rannavärav asub vanalinna põhjaosas sadama vahetus läheduses.   Värava rekonstrueerimise käigus 16. sajandil ehitati selle kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta. 155 laskeavaga ümar torn, mille läbi...
Asukoht: Narva mnt 95, Pirita, Tallinn, Harjumaa, 10127
Eesti rahva ühisteadvuses on kaks üldlaulupidudega seotud veendumust. Esimene ütleb, et 1869. aastal laulis nimetu maarahvas ennast euroopalikuks rahvaks ja teine, hilisema ajaga seotu, kinnitab, et eesti rahvas laulis ennast vabaks. 1988. aastal toimus...

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: