Avalehele Vali keel:

Ettevõtte otsing

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Harjumaa Muuseum

Prindi
Valdkond Muuseumid, Ajaloolised vaatamisväärsused, Turismiobjektid, Mõisad; Lossid
Asukoht
Linnuse 9, Keila linn, Harjumaa, 76608
Koordinaadid 59.304218, 24.438908
GPS: 59° 18' 15" N, 24° 26' 20" E
Telefon (+372) 678 1668
E-post muuseum@hmk.ee
Koduleht http://www.muuseum.harju.ee
Teenused

Harjumaa Muuseum on noorim maakonnamuuseum, mis asub Keila jõepargis ja tegutseb endises Keila mõisas 1988. aastast alates.

 

Muuseumi kogudes on arheoloogilisi leide, ajaloolisi ja etnograafilisi esemeid, dokumente ja trükiseid, kunstiesemeid, fotosid ja negatiive.

 

Uurijad saavad kasutada muuseumi raamatukogu. Traditsioonilised ettevõtmised on ajalookonverents ja mälestuste kogumise konkurss. Samuti viib muuseum läbi rahvakalendri tähtpäevade üritusi ja haridusprogramme.

 

Harjumaa Muuseum avas 2005. aasta detsembris uue püsinäituse pealkirjaga Harju elu, mille teljeks on inimene - koha, sündmuste ja aja kujundaja ning identiteedi looja. Lisaks fotodele, dokumentidele ja esemetele on helindatud 20. sajandi alguses valmistatud orel ja Riisipere sidesõlme kommutaator, millest saab kuulata tuntud harjumaalaste elulugusid.

 

Näitust täiendavad slaidiprogramm ja lühimängufilm. Püsinäitusel on külastajate kasutada eesti-, vene-, soome-, inglis- ja saksakeelse tekstiga audiogiidid. Lisaks püsinäitusele koostab ja eksponeerib muuseum ka ajutisi näitusi.

Muuseum on avatud: aprill-nov K-P 11.00-18.00; nov- aprill K-P 11.00-16.00

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Muuseumid
Asukoht: Vesilennuki 6, Tallinn, Harjumaa, 10415
Tere tulemast pardale, tere tulemast suurde kogu pere seiklusesse! Kogu maailmas unikaalseid vesilennukite angaarid ja Lennusadama kompleks valmisid algselt Peeter Suurem merekindluse osana aastail 1916 - 1917. Legendid ärkavad ellu - Sind...
Asukoht: Pikk 70, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa, 10133
Linnamüüriga samaaegselt ehitatud Suur Rannavärav asub vanalinna põhjaosas sadama vahetus läheduses.   Värava rekonstrueerimise käigus 16. sajandil ehitati selle kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta. 155 laskeavaga ümar torn, mille läbi...
Asukoht: Narva mnt 95, Pirita, Tallinn, Harjumaa, 10127
Eesti rahva ühisteadvuses on kaks üldlaulupidudega seotud veendumust. Esimene ütleb, et 1869. aastal laulis nimetu maarahvas ennast euroopalikuks rahvaks ja teine, hilisema ajaga seotu, kinnitab, et eesti rahvas laulis ennast vabaks. 1988. aastal toimus...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: