Avalehele Vali keel:

Ettevõtte otsing

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Punane Torn

Prindi
Valdkond Arhitektuurilised vaatamisväärsused, Ajaloolised vaatamisväärsused, Arhitektuurilised vaatamisväärsused
Asukoht
Hommiku 11, Pärnumaa
Koordinaadid 58.384743, 24.503590
GPS: 58° 23' 5" N, 24° 30' 13" E

2020. aasta 28. novembril avas SA Pärnu Muuseum 15. sajandil rajatud keskaegsete linnakindlustuste nurgatornis ehk Punases tornis innovatiivse külastuskeskuse.  

Väärika hoone ajalugu on kirju: keskajal vangi- ja kaitsetornina ehitatud hoone on aja jooksul kasutuses olnud nii laohoone, kui ka linnaarhiivina. Kohalikud mäletavad seda ka kui mitmete kultuuriasutuste peatuspaika.

Täies mahus võeti Punane torn aga kasutusele alles nüüd. Varem suletud torni endisest kaitsekorrusest ja tänasest pööningukorrusest on saanud uudne ringpanoraamkino, spetsiaalselt mille jaoks loodi 10-minutiline Pärnu ajalugu tutvustav animafilm „Armutu ja armulik ajalugu. Punases tornis läbi 15 000 aasta“. Filmi keskmes on vaataja asukohast avanev vaade jääajast tänapäevani. Näeme linna asukohas toimunud geograafilisi muutusi ja linna arengut ning satume ka märgiliste või põnevate ajalooliste sündmuste keskele. Kogu senise ajaloo grandioosset üldistust (ühe minutiga üle 1000 aasta) on hea vaadata väikese seltskonnaga, sest kinosaal mahutab korraga kuni 10 külastajat.

Torni esimesel ehk vastuvõtukorrusel võimalik tutvuda Punase torniga sellisena nagu ta oli vahetult pärast ehitamist ehk 15. sajandi alguses. Korrus kõrgemal tutvustame keskaegset Liivimaa väikelinna Uus-Pärnut sajand hilisemana - 16. sajandi keskpaiga seisuga.

Torni sisenemiseks on vaja piletit, mis võimaldab Punases tornis viibida korraga kuni 30 minutit. Pilet sisaldab ka ringpanoraamkino seanssi. Et korraga saab tornis viibida vaid piiratud arv külastajaid, soovitame kindlustada endale koht ja osta pilet eelmüügist.
*Kui eelmüügis sobivat kuupäeva ja aega ei leidu, kirjutage meile punanetorn@pernau.ee.

Tähelepanu! Keskaegse torni arhitektuur seab olulisi piiranguid ligipääsetavusele. Soovitame olla enne piletiostmist veendunud, et kitsad ja järsud trepid ning kõrged lävepakud Punase torni külastamisele takistuseks ei saaks.

Torni sisehoovis eksponeerime sel suvel näitust, mis tutvustab Pärnu territooriumil toimunud arheoloogilisi kaevamisi.

Näitus on tasuta ning avatud uudistamiseks siis, kui torni väravad on lahti.

Torni ja/või selle sisehoovi on võimalik rentida ka erinevate ürituste tarbeks.

Võta meiega ühendust:
punanetorn@pernau.ee
+372 4433 488

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Muuseumid
Asukoht: Ülejõe 1, Lavassaare, Pärnu linn, Pärnumaa, 87001
Muuseumi fondis on üle 80 ühiku erinevat veeremit, sealhulgas 5 auruvedurit ning rida tehnilisi seadmeid. Enamus neist paikneb välisekspositsioonis. Üks auruvedur ja vagun on eksponeeritud Pärnus endise raudteejaama asukohas südalinnas. Töötavad vedurid...
Asukoht: Ranna pst 3, Pärnu linn, Pärnumaa
2006. aastal valminud atraktiivne Pärnu rannapromenaad pakub tõelist kuurordihõngu ning muudab suvepealinna ranna ahvatlevaks isegi kehva ilmaga! Romantiliselt piki randa looklev promenaad üllatab oma funktsionaalse läbimõelduse ja vahelduvate materjali...
Asukoht: Vee 8, Pärnu linn, Pärnumaa
1768. aastal valminud Jekateriina kirik on stiilipuhtaim ja rikkalikem barokk-kirik Eestis. Fassaadide kujundus on barokile omaselt liigendatud ja reljeefne ning kuue tornikiivri lõpetuseks olevad saledad nõeltipud lisavad hoonele kergust ja pidulikkust...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: