Avalehele Vali keel:

Ettevõtte otsing

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Sinialliku küla siniallikad

Prindi
Valdkond Looduslikud vaatamisväärsused
Asukoht
Sinialliku küla, Pärsti vald, Viljandimaa, 71105
Koordinaadid 58.313610, 25.557222
GPS: 58° 18' 49" N, 25° 33' 26" E

Sinialliku org, mis on Viljandi ürgoru üks haru, paikneb 3 km Viljandi linnast edela pool. Orus piki Sinialliku järve läänekallast kulgeb vallseljak, mille üht osa kutsutakse Allikamäeks.

Allikad asuvad Sinialliku järve lähedal, suurem – Suur Siniallikas – jääb järvest lõunasse ja väiksem – Väike Siniallikas – edelasse.

Suur Siniallikas on tüüpiline tõusuallikas, mis on oma nime saanud vee sinakast värvusest, mida põhjustab põhjas olev sinine savi.

Suur Siniallikas on muistne ohvriallikas. Legendi järgi on allikasse uppunud rahapada, mida allikavaim käib südaöösiti mäeveerul kuivatamas. Varandust võis kätte saada ainult erakordsete nõudmiste täitmisel:  kui 7 venda korraga siia tulevad ja seitsmenda kuu seitsmendal päeval korraga allikast joovad. Rahapada pidi üles kerkima, kui kellegil õnnestub kolm korda hobuse seljas palki mööda üle allika ratsutada.

Liigub ringi ka legend tüdrukust, keda kohalik mõisnik ära kasutas. Seejärel uputas tüdruk end suure mure sunnil allikasse. Et tüdrukul olnud helesinised silmad, muutunud ka allikavesi seepeale helesiniseks, et kogu külarahvas mõisniku süüst teada saaks.
Allika veel usuti olevat ka tervendav mõju.

 

foto: Wikipeedia

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Põlde küla, Abja vald, Viljandimaa
Esimesed kirjalikud tõendid Abja Mõisa kohta pärinevad 1582 aastast. Aadliperekond Stackelbergid jäid viimasteks omanikeks enne Eesti Vabariigi sündi ja just nende valitsemise ajal ehitatigi välja praegune mõisa süda. Kerkis kivist häärber, ait, t...
Asukoht: Suure-Jaani vald, Viljandimaa
1840-ndail aastatel tekkis Suure-Jaani kandis usuvahetuslik liikumine. Eestlased hakkasid astuma "vene" usku. Suure-Jaani õigeusu kogudus asutati 1847. aastal ja õigeusuliste kalmistu 1911. aastal. Suure-Jaani õigeusu kirik on 1906-1908 aas...
Asukoht: Linnu 2, Viljandi linn, Viljandimaa, 71020
Legendaarse Viljandi linnapea August Maramaa ja tema koera (Neff) skulptuur raekoja kõrval Trepimäe alguses – autor skulptor Aili Vahtrapuu, avati 3. augustil 2007. aastal. Pronksi valatud elusuuruses kuju väärtustab oma olekus August Maramaa (6. aprill...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: