Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Politsei kontrollib kogu Eestis turvavarustuse nõuetekohast kasutamist

12.september 2012
Foto: Politsei- ja Piirivalveamet

Neljapäeval, 13. septembril on politsei suurendatud tähelepanu all turvavarustuse kasutamine ning turvavöö kinnitamist kontrollitakse kogu Eestis. PPA korrakaitsepolitseiosakonna komissar Riho Tänaku sõnul avastab politsei keskmiselt ööpäevas 50 juhti või sõitjat, kellel on turvavöö kinnitamata. „Küsitlusuuringute kohaselt on turvavöö kinnitamine suuremale osale liiklejatest tavapärane harjumus. Väärtegude statistika näitab siiski, et juhte ja reisijaid, kes enda elu ja tervise ohtu panevad, on murettekitavalt palju,“ ütles Tänak.

Tänaku sõnul põhjendatakse turvavarustuse mitte kasutamist enamasti unustamise või lühikese läbitud distantsiga. „Liiklusõnnetused võivad paraku juhtuda ka esimestel läbitud meetritel ja seda ka teise juhi eksimuse tõttu, mistõttu on ainuõige kinnitada turvavöö enne sõidu alustamist ning nõuda seda ka oma kaasreisijatelt,“ ütles komissar.

Maanteeameti maikuise uuringu kohaselt kinnitavad turvavöö reeglina või enamasti enda sõnul ligi 100% juhtidest ja esiistmel reisijatest. Tagaistmel kinnitavad turvavöö reeglina või enamasti 93% küsitletutest, mida on 7 protsendipunkti võrra enam kui eelmisel aastal. Turvavöö kinnitamise peamise põhjusena tõid 92% vastanutest välja suurema ohutuse.

Politsei  on selle aasta esimese kaheksa kuuga nõuetekohase turvavarustuse mittekasutamise juhtumeid fikseerinud 14 432 korral. Neist  11 831 juhul on tegemist olnud juhi või reisija poolse rikkumisega.  Liikluses samal perioodil hukkunud 66 inimese seast ei kasutanud turvavarustust 34 liiklejat. 

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: