Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Õhtused jalutuskäigud näitusel „Leib keelel“ 24., 25. ja 26. augustil

21.august 2012

Eelmisel aastal Muuseumide aastaauhinna nominendiks esitatud vabaõhunäitus „Leib keelel“ avati taas 18. mail. Näitus kutsub külastajat avastama talurahva eluolu mängulisel viisil eesti keele väljendite kaudu. Öeldes „leivad ühte kappi“ ei mõtle me sugugi suurele kapile, vaid inimese elu ühe tähtsaima sündmuse, pulmade peale. Sõnal „leib“ on eesti keeles sügav sisu. Üksüheselt tähistab see leivapätsi või leivakääru. Samas tähendab leib piltlikult ka leivavilja, toitu üldiselt, elatist, ametit, elu ennast ja nii on see talletunud ka meie igapäevasesse keelde ja väljenditesse. Näitus pakub võimaluse avastada eesti keele ja rahvakultuuri seoseid 13 hoonekompleksis, kus on võimalik tutvuda ühe olulise teemaga eestlaste elu-olus.

 

Teatraliseeritud õhtused jalutuskäigud näitusel „Leib keelel“ 24., 25. ja 26. augustil


Kutsume osa saama eripärasest näitusekülastusest! Õhtusel ajal muuseumis jalutades ärkab näitus ellu ja külastaja leiab end nagu ajamasinas sõitnuna 19. sajandist, kus liiguvad ringi vallasandid, erusoldatid ja tegutseb vallakohus. Selleks, et ta kaugetesse aegadesse ära ei eksiks ja mõistaks seost eesti keele ja rahvakultuuri vahel, jagab näituse koostaja lahkelt põhjalikke seletusi.

 

Jalutuskäikudele pääseb eelregistreerimisega. Kohtade arv on piiratud, seepärast tasub broneerida piletid juba täna - tel. 65 49 100, e-post info@evm.ee.

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: