Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Toeta Eesti mõisaportaali!

02.august 2012
Kaelase mõis. Foto: Eesti mõisaportaal

Sajad säilinud ajaloolised mõisad on kaasajal Eesti ühed atraktiivsemad vaatamisväärsused.  Valdo Prausti entusiasmil püsiva portaali www.mois.ee eesmärk on sõnas ja pildis käsitleda põhjalikult kõiki Eesti mõisaid, sh ka neid, mis ei ole korras või ülepea säilinudki. Pika ja sihikindla tegevuse tulemusena on Praustil õnnestunud viimase kümne aasta jooksul läbi käia kogu Eesti mõisapärand. Selle tulemusena on dokumenteeritud valdav osa (üle 700) Eesti mõisatest nii sõnas kui pildis.
Kuna mõisapärand on aga mahukas, on selle põhjalik läbikäimine ja eriti just jäädvustamine/dokumenteerimine olnud kolossaalne töö. Palju on veel tegemata, näiteks nii mitmessegi mõisa tuleb ikka ja jälle tagasi minna. Samuti tuleb portaali tööshoidmiseks ja arendamiseks teha väljaminekuid.

 

Portaali haldamiseks ning muudeks mõisatega seotud kultuuripärandi tutvustustegevusteks sai 2004. aastal asutatud  MTÜ Alt-Livland.


Kui suudate ja soovite toetada mõisaportaali tegemisi, võtke ühendust Valdo Praustiga meiliaadressil mois@mois.ee. Portaali toetajana on Teil võimalus paigutada portaali oma toote või teenuse reklaambänner, eraisikutel oma nimi. Iga päev vaatab nii portaali kui ka Teie võimalikku reklaambannerit ligikaudu 300-500 inimest.

 

Senini on mõisaportaali tegemisi toetanud ja/või koostööpartneriks olnud:


Eesti Kultuurikapital 2001. aastal 5000 krooniga
Tiina Hendrikson
Veebimajutudsfirma ZONE.EE portaali majutamisega oma keskkonnas alates 2012. aasta algusest
Veebiarendusfirma OK Interactive portaali majutamisega oma keskkonnas 12 aasta jooksul ajavahemikul 1999 kuni 2011
Eesti Tõlkemagistrite Liit, kelle lahkel abil sai lakooniline kokkuvõte tõlgitud inglise ja saksa keelde. Ingliskeelne versioon on juba vaadatav, loodetavasti saab lähiajal üles ka saksakeelne, kui see saab seotud fotode ja veebistruktuuriga.
Eesti mõisate ühendus
Firmad Multiprits OÜ ning NFS OÜ.

 

Suur tänu neile kultuuripärandi tutvustamisele kaasaaitamisel!


Lisainfo:

 

www.mois.ee
Valdo Praust
MTÜ Alt-Livland
Eesti mõisaportaali autor
külastanud, jäädvustanud ja dokumenteerinud kogu Eesti mõisapärandi

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: