Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Muusikute fond PLMF toob tipptasemel muusikud Virumaa Muusikafestivalile.

28.november 2023
V Virumaa Muusikafestival 17.11-10.12

V Virumaa Muusikafestival 17.11-10.12 toob kuulajateni kümme eripalgeliselt kontserti Lääne- ja Ida-Virumaal, kus esinevad mitmed muusikatipud nii Eestist, Ukrainast, Poolast kui ka Itaaliast. Festival on pühendatud Ukraina toetuseks, kus esitluskontserdil "Muusikaga Ukraina heaks" 17. novembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus astub publiku ette Baltic Neapolis Orchestra Poolast, külalissolistiks RO Estonias ooperirollidega tuntust kogunud Ukraina päritolu bass Pavlo Balakin. Ukrainast inspireerituna toimub ka joonistusvõistlus ja heateo algatus "Ukraina heaks". Festival teeb kummarduse maailmakuulsale ooperilauljale tema sunnipaevl kontserdiga "Maria Callas 100" ning tunnustab juba neljandat korda Virumaa noori talente konkursil Virumaa Noor Muusik 2023. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill.Festivali missiooniks on anda hoogu nii Ida-kui ka Lääne-Virumaa kultuurielule, luues kohalikule elanikkonnale lisa juurdepääsuvõimalusi kvaliteetsest muusikast osasaamiseks.

"Maailma hetkeolukorras soovime festivaliga avaldada toetust Ukrainale," ütleb festivali looja Pille Lill ja lisab, "usun, et kvaliteetsed kultuurielamused on suurimad lohutajad praeguses hetkes nii publikule kui ka esinejatele".
 

28.11 kell 16 Iisaku Rahvamajas ja kell 19 Viru-Nigula Rahvamajas tuleb festivali kontsertidel "Rahujõgi" ettekandele Johanna Vahermägi autorilooming, mida esitab ansambel "Aurum" koosseisus Johanna Vahermägi (vokaal, vioola, klahvpill), Taavo Remmel (kontrabass), Mihkel Metsala (trompet) ja Kristjan Mängel (löökpillid).

29.11 kell 19 toimub Jõhvi Kontserdimaja kammersaalis keelpillikvartetilt "Camerata Music" kontsert, koosseisus viiuldajad Sigrid Kuulmann ja Fred Heinoja, vioolamängija Johanna Vahermägi ning tšellist Andreas Lend. Kavas on teosed heliloojatelt Kõrvits, Haydn, Verdi, Eller jt.

3.12 kell 13 Roela Rahvamajas ja kell 15 Rakvere Kolmainu kirikus esinevad advendikavaga Virgo Veldi (saksofon), Pavlo Balakin (bass) ja Jaan Ots (klaver). Kontserdil kõlab looming heliloojatelt Verdi, Rossini, Gounod, Schubert jt.

3.12 kell 14.30 Kohtla-Järve kultuurikeskuses tähistab PLMF koostöös Itaalia Carlo Bergonzi Verdi Akadeemiaga maailmakuulsa ooperilaulja Maria Callase 100. sünniaastapäeva. Publiku ette astuvad Giulia Semplicini (sopran, IT), Marta Paklar (sopran), Michal Blocki (tenor, PL), Aare Saal (bariton) ja Simone Marziali (klaver, IT). Nende esituses tuleb ettekandele Verdi, Puccini, Mascagni, Donizetti, Bellini jt muusika. Kava autorid on Eddy Lovaglio ja Simone Marziali, päeva juhib Pille Lill.

7.12 kell 19 Sillamäe kultuurikeskuses toimub kontsert "Kadunud linnud", kus astuvad üles Anastassia Danilenko (sopran), Triin Ella (kontraalt, RO Estonia), Janari Jorro (bariton, RO Estonia) ja Olga Kulikova (klaver). Kavas on looming heliloojatelt Bach, Händel, Schubert, Vinter jt.

Festival lõpeb 10.12 kell 19 Pajusti klubis, kus muusikarõõmu toob publikuni akordioniduo Henri Zibo ja Mikk Langeproon, kes esitavad teoseid heliloojatelt Süda, Böellmann, Pane jt.

Lisainfo joonistuvõistluse kohta leiab siit
Lisainfo heateo algatus "Ukraina heaks" kohta leiab siit
Festivali ajakava on leitav PLMF kodulehelt
Piletid 17.11 esitluskontserdile on saadaval Piletilevist ja kohapeal.

Festivali toetavad: Eesti Kultuuriministeerium Intgratsiooni sihtasutuse toetusel, Poola Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeerium Kultuuriedendamise fondi toetusel, Eesti Kultuurkapital, Poola Vabariigi ja Ukraina Suursaatkonnad Eestis, Alutaguse, Viru-Nigula, Vinni, Jõhvi, Kohtla-Järve ja Sillamäe omavalitsused, Kofuku, Digiposter, Selver ja Rakvere Lihatööstus.
Festivali koostööpartnerid: Tallinna Jaani ja Rakvere Kolmainu Kirik, Iisaku, Viru-Nigula ja Roela Rahvamaja, Jõhvi Kontserdimaja, Kohtla-Järve ja Sillamäe Kultuurikeskus, Pajusti Klubi, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi ja Narva Õppekoht, Jõhvi Põhikool, Jõhvi Kesklinna Kool, Rakvere, Jõhvi, Narva ja Viru-Nigula Valla Muusikakool, Kadrina, Ahtme ja Iisaku Kunstidekool, Tapa, Toila ja Narva-Jõesuu Muusika- ja Kunstikool ning Narva Laste Loomemaja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: