Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Noore mezzosoprani, Kadi Jürgensi rahvusvaheline debüüt Flandria Ooperi- ja Balletiteatris.

06.detsember 2021
Kadi Jürgens

Kadi Jürgens astus peaosalisena reedel, 3. detsembril Flandria Ooperi- ja Balletiteatri laval üles esietendunud Maurice Raveli ooperis "Bolero/L'Heure espagnole". Kadi Jürgens on Muusikute fondi PLMF "Noor Laulja 2018" laureaat, kes lõpetab sel suvel Flandria Ooperi juurde kuuluva Rahvusvahelise Ooperiakadeemia Gentis, Belgias."Kadi Jürgens valiti peaosaliseks Ravel'i ooperisse paljude kandidaatide hulgast", ütles esietendusel viibinud ooperilaulja ja PLMF kunstiline juht Pille Lill. "Täissaali ovatsioonid ei tahtnud vaibuda ja järelkaja oli väga positiivne".

Kadi Jürgens on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis viiulit ja flööti. Klassikalise laulu õpinguid alustas ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja jätkas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 2018/2019 õppis K. Jürgens vahetusüliõpilasena Belgias Antverpeni Kuninglikus Konservatooriumis ning õpingud jätkuvad Rahvusvahelises Ooperiakadeemias Gentis. Oluliselt on tema lauljaks kujunemist mõjutanud kaasaegne vabaimprovisatsioon ja kaasaegne muusika ning talle on kirjutanud laule tunnustatud heliloojad nii Eestist kui ka välismaalt. Noor metsosopran on Muusikute fondi PLMF Marje ja Kuldar Sink'i nimelise preemia “Noor laulja 2018” laureaat.

 

 


 

 

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontsertlavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Lisainfo:
Pille Lill
PLMF juhataja
51 14077
plmf@plmf.ee

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: