Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Muusikute fond PLMF kutsub 26. novembril Tartu Jaani kirikusse, osa saama ooperi võlumaailmast suurepäraste ooperisolistide esituses.

25.november 2021
Talveooper

"Tahame anda muusikutele esinemise rõõmu ja kuulajatele kuulamise naudingut", ütleb Muusikute fondi juht Pille Lill. "Need ilusad emotsioonid on ehk tähtsamadki, kui corona pass, sest neid on praeguses olukorras liialt vähe."Talveooperi kostümeeritud kontsert-etendus Jaani kirikus toimub 26. novembril kell 18.00, esinevad dramaatiline koloratuursopran Maria Veretenina ja unikaalne hääleliik kontratenor Ivo Posti. Klaveril saadab Tiina Kärblane. Kõlavad tuntud aariad ja duetid sellistelt heliloojatelt nagu Donizetti, Puccini, Purcell, Bellini, Händel, Offenbach jt.

 

Talveooperi kontsertide juhid Pille Lill ja Alar Haak tutvustavad esitamisele tulevaid autoreid, räägivad teoste saamisloost ja muud huvitavat ooperi maailmast.

Talveooper loodi Muusikute fond PLMF algatusel 2020.aastal eesmärgiga populariseerida ja tutvustada ooperižanrit laiemale publikule. Idee kasvas välja suveooperist, mille etendused toimuvad suvel Tallinnas, müstilises Katariina Kirikus.

Piletid 8/5€ on müügil kohapeal ja Piletilevis. Talveooperit toetab Tartu Linnavalitsus.

MARIA VERETENINA debüteeris Soome Rahvusooperis 2011. aastal Mussorgski ooperis "Boriss Godunov" koos maailmakuulsa ooperisolisti Matti Salmineniga. Ta on esinenud erinevates maailma riikides (Rootsi, Soome, Venemaa, Itaalia, Hispaania, Austria, Ungari, Saksamaa, Suurbritannia jm).

IVO POSTI on õppinud Haagi Kuninglikus Konservatooriumis. Ta on võitnud arvukalt konkursse ning andnud kontserte üle Euroopa.

Järgmine Talveooperi kontsert-etendus toimub 9.12 kl 18.00 Tartu Jaani kirikus, kui ooperimuusikat esitavad lüüriline sopran Kristina Vähi ja tenor Oliver Kuusik, klaveril saadab Piret Randal. Esitusele tuleb heliloojate Donizetti, Verdi, Schuberti, Tosti jt looming.

 Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt paljude Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

 

Lisainformatsioon:
Pille Lill
PLMF juhataja

511 4077
plmf@plmf.ee

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: