Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Annetekoda 2021 võitja on 10aastane ooperilaulja!

21.september 2021
Lilian Sauvola

Pühapäeval, 19. septembril jõudis Alexela Kontserdimajas lõpule terve aasta kestnud üleriigiline konkurss-festival Annetekoda 2021. Zürii otsustas võitjaks kuulutada 10aastase noore ooperilaulja Lilian Sauvola.  Avalikustati järgmise konkurss-festivali Annetekoda patroon - Ameerika talendis säranud akrobaat Vello Vaher.Annetekoda 2021 võitjaks osutus Damaris Ilvese õpilane, koloratuursoprani hääleulatusega 10aastane Lilian Sauvola, kelle Elina Nechayeva poolt tuntuks lauldud laulu “La Forza” tõlgendus puudutas mitte üksnes kuulajaid, vaid ka Alexela kontserdisaali konstruktsioone.
Noor lauljatar on öelnud, et tema unelmaks on esineda suurtel lavadel laias maailmas. “Minu tulevik on kindlasti väga tihedalt seotud klassikalise muusikaga,” kinnitab Lilian. “Soovin minna oma õpetaja Damaris Ilvese jälgedes ja lõpetada Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia. Kui käisin koos vanematega kuulamas õpetaja lõputöö kaitsmist, olin nii vaimustuses, et küsisin, kas siia kooli ka kümneaastaseid vastuvõetakse.”

Teise koha võitis 16-aastane pianist Miia Margaret Untera Nõmme Muusikakoolist, kelle õpetajaks on Helve Kuuskmann ja kolmanda koha pälvis 14-aastane trompetist Jan Marius Laur, kes õpib Prantsuse Lütseumis ja Viimsi Muusikakoolis, õpetajateks Aavo ja Neeme Ots.

Lisapreemiad jagunesid: Värska auhind - Tantsuteater POLLY, Kultuurkapitali Rapla ekspertgrupi auhind - Grupp Forte, Tallinna linnavalitsuse auhind Studio DotE, Tallinna Zonta klubi auhind - Annaliisa Aren, PLMF auhind - Maria Veretenina ja Stark Rosenthal ning publikupreemia - Jete-Pauline Ollep ja Wanda-Helene Ollep.

Zürii koosseisu kuulusid: Uku Suviste - žürii esimees, Annetekoda 2021 patroon, välisesindaja Alejandro Jimenez de la Questa - Mexico City Kultuurikeskuse Cantoral direktor, koorijuht Aarne Saluveer ja Eesti Kultuuri Koja liikmed: Pille Lill, Egge Kulbok-Lattik, Daisy Järva, Tiina Park, Tiiu Kuurme, Aarne Toomsalu, Allar Kaasik.

Alexela Kontserdimajas kuulutati välja ka uue Annetekoja patroon, oma ala säravaim meister Vello Vaher, kes ka ise igapäevaselt oma stuudios andearendusega tegeleb.

"Kui 2019. aasta patroon oli Anne Veski ja 2021. aasta, tänavune eurolaulja Uku Suviste, siis patroon 2022 on hoopis teise ala inimene", ütleb Annetekoja formaadi looja Pille Lill. "On erakordelt hea meel, et järgmise Annetekoja patrooniks on akrobaat Vello Vaher, kes on väga edukalt Eestit esindanud Ameerika Talendi konkursil".  

2020-2021 aasta võistlusest võttis vaatamata piirangutest räsitud ajale osa 250 numbrit, kokku ligikaudu 450 esinejat eri rahvustest ja eri vanustes üheksandast seitsmekümne viienda eluaastani. Alexela Kontserdimaja laval astusid pühapäeval üles 26 finalist, kelle hulgas oli erinevate laulu-, tantsu-, teatristiilide viljelejaid. Fuajees sai näha leiutajate ning käsitöömeistrite töid. Esines ka Annetekoja 2021 patroon Uku Suviste esitades laulu, millega ta esindas Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Konkurss-festivali on saanud teoks tänu Tallinna linna, Kodurahu fondi, Eesti Kultuuriministeeriumi ja mitmete toetajate abile.
Auhinnafondi suurusega 3000€ pani välja AS Selver.
Eesti Kultuuri Koda korraldas koostöös Muusikute fondiga PLMF teistkordselt oma andega tegelemist edendavat võistlust. Annetekoda 2021 patroon oli Uku Suviste.

Manuses olevate fotode autor on Eliisa Rääts.

 

 

 

 

 

Lähem info:

Pille Lill
Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige
konkurss-festivali formaadi looja
+372 511 4077
  
Heili Vaus-Tamm
Tegevjuht-koordinaator
+372 50 62 790
tegevjuht@kultuurikoda.eu

www.kultuurikoda.eu
Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: