Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Vladislav Koržets ja Tõnu Timm elavdavad kultuurielu Tallinna lääneosas

09.juuni 2021
Luule- ja muusikaõhtu “Inglijaht”

17. juunil toovad sõnameister Vladislav Koržets ja kitarrist Tõnu “Tõun” Timm luule- ja muusikaõhtu “Inglijaht” Kristiine, Mustamäe ja Haabersti linnaosa piiril asuvasse Kadaka Konverentside keskusesse.Kadaka tee 4 asuv keskuse avarad valgusküllased ruumid, kus on hajutus- ja õhutusvõimalused, toovad piirkonda värsket kultuurielu. Kui erinevaid koolitusi on läbi viidud juba kaks aastat, siis kultuuriprogrammi avasid 27. mail Inga ja Toomas Lunge kevadise kontserdiga. Juuni keskel panevad aga Kadaka Konverentside lõppevale hooajale meeleoluka punkti Vladislav Koržets ja Tõnu Timm. “Praegune suvi on alanud väga soojalt ja tujuküllaselt. Nii on meil hea meel, et saame pakkuda liigutavaid elamusi Vladislav Koržetsi ja Tõnu Timmi paeluvate isiksuste ja loomingu vahendusel,” sõnas keskuse sündmuste koordinaator Leelo Lehtla.

Luule- ja muusikaõhtu “Inglijaht” toob kokku kirjanik Vladislav Koržetsi ning muusik Tõnu Timmi (laul ja pillid). Duo koostöö on kestnud juba mitu aastat ning võitnud paljude südameid. Õhtu nime tähendust selgitab Vladislav Koržets järgmiselt: “Inglijaht on valdavalt peibutusjaht, kusjuures peibutisena kasutatakse luuletusi ja laule. Uudishimulik ingel võib hiilida kontserdipaigale ja seal mõnda inimest lausa puudutada. Kes selleks valmis pole, see peaks igaks juhuks kaugemale hoidma.”

Vladislav Koržets on varsti 70 täis, aga ikka veel kirjutab vahel mõne luuletuse: imestab, norutab, eputab, viskab villast jne. Teades küll, et see on totter ja saavutamatu, on ometi läbi elu üritanud tabada tabamatut - nii kala püüdes, roogasid valmistades, telesaateid tehes või miskit kirja pannes. “Kõik üks inglijaht, mis muud.”

Tõnu “Tõun” Timm tutvustab ennast kui “seesama kaabu või soniga tüüp, kes kunagi ammu laulis viiulimehest ja eeslit mäkke vinnavast vanamehest”. Järgmiseks 30 aastaks aga hüppas ta Jäääärele ja on sinna laulva kitarristina jäänud tänaseni. Vahepeale mahub esinemisi ja plaadistamisi küll Bonzoga, Kate ja Ilona Aasverega, Jaanus Nõgistoga, Paul Neitsoviga, ansambliga Graniidi17, viimasel paaril aastal ka Vladislav Koržetsiga.

Rohkem infot ja piletid on saadaval Fientas , Piletilevi müügipunktides (lisandub vahendustasu) ning tund enne algust kohapeal.

 

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: