Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Liina Vahtrik ja Piret Simson toovad publikuni lavastuse esperantofanaatikutest õdede elust

09.jaanuar 2020

Unistus esperantost kui kogu maailma ühendavast keelest on tänaseks mattunud tolmukorra alla, kuid ligi sajand tagasi kujutas see „suurt visiooni“, unistust, et väljamõeldud keel võiks lappida lõhed, ületada erimeelsused ja siduda rahvad, kes on Paabeli aegadest saadik eri suundades kulgenud.

 

Lavastuse valmimist inspireerinud 20. sajandi algul elanud õed Dresenid, Helmi (1892–1941) ja Hilda (1896–1981) olid rahvusvaheliselt tunnustatud eesti esperantistid, Eesti Esperanto Seltsi loojad ja viljakad eesti luule tõlkijad esperanto keelde. Lavastus „Doktor Esperanto” ongi lugu neist kahest naisest. Nemad on muusad, kes juhatavad esmapilgul anakronistliku, unustusse vajunud nähtuseni, milleks on esperanto keel.

 

Kuidas võisid elada õed, kelle elu sisuks oli väljamõeldud keel? Lüngad Helmi ja Hilda Dreseni eluloos täidetakse julgete spekulatsioonide, meeldiva rahutuse ja lootusrikkusega. Tundub, et praeguses lõhestunud maailmas võiks ideel ühest ühendavast keelest taas kord jumet olla. Kas esperanto (tõlkes „lootus”) kui väljamõeldud keel on hingetu? Kuidas kõlab selles keeles Marie Under?

 

„Doktor Esperanto“ esietendus toimub 15. jaanuaril 2020 (välja müüdud)

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornisaalis (Müürivahe 12).

Järgnevad etendused toimuvad samas kohas 17., 24., 25. ja 27. jaanuaril.

 

Piletid on müügil PiletimaailmasOtsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: