Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Esmakordne Virumaa Muusikafestival toob Eesti tippmuusikud virumaalastele koju kätte

20.november 2019

Juba vähem kui nädala pärast saab alguse Virumaa Muusikafestival (26. november - 2. detsember), mis on loodud eesmärgiga pakkuda Ida- ja Läänevirumaa piirkonnas kontsrdielamusi Eesti väljapaistvaimate muusikute esitusel. Esimesel festivalil toimub kokku seitse kontserti, noorteprogrammi raames viivad tipp-muusikud läbi õpitoad erinevatele instrumentidele muusikakoolides ning Jõhvi üldhariduskoolides toimuvad koolikontserdid.  Festivali avakontsert toimub 26.11 kell 18.00 Iisaku Rahvamajas, kus esinejateks on Eesti tippsolistid Virgo Veldi (sakasofon), Toomas Vavilov (klarnet) ja Marko Martin (klaver). 27.11 kell 18.00 Väike-Maarja Seltsimajas koostöös Väike-Maarja Muusikafestivaliga astub lavale tunnustust leidnud akordioniduo Mikk Langeproon ja Henry Zibo ning 28.11 kell 18.00 Roela Rahvamajas esinevad Pille Lill (sopran), Kristina Kriit (viiul) ja Piia Paemurru (klaver). Aseri Rahvamajas, 29.11 kell 18.00 kuuleb publik Oksana Sinkovat (flööt) ja Lea Leitenit (klaver) ning 30.11 kell 18.00 Kohtla-Järve Kultuurimajas esinevad Kristina Vähi (sopran), Aare Saal (bariton, RO Estonia) ja Ralf Taal (klaver).    

 

Festival teeb kummarduse varalahkunud tenorile Vello Jürnale tema 60-nda sünniaastapäeva mälestamiseks. Vello sõbrad ja pereliikmed tulevad kokku nii Väike-Maarjas 1. detsembril kell 18.30 kui Tallinna Raekojas 2. detsembril kell 19.00 ning meenutavad sõprust väljapaistva tenoriga. Muusikalist naudingut pakuvad ooperilengend Margarita Voites, Marion Melnik, Alla Popova, Aare Saal, Oliver Kuusik, Alar Haak, klaveril Piia Paemurru, õhtuid juhib Vello Jürna pikaaegne lavapartner Pille Lill.

 

Kontserdid Virumaal on publikule vaba sissepääsuga ning oodatud on pered koos lastega. Tallinna Raekoja piletid on müügil Piletilevis hinnaga 7€ ja 15€.

 

www.plmf.ee

 

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: