Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

17. oktoobril 2018 avas Laulasmaal uksed Arvo Pärdi Keskus

15.oktoober 2018
Foto: Tõnu Tunnel

Arvo Pärdi Keskus on Eesti helilooja Arvo Pärdi isikuarhiiv ning loominguline kohtumispaik kõigile, kes tunnevad huvi tema muusika ja mõttemaailma vastu.Arvo Pärdi Keskus on helilooja Arvo Pärdi isikuarhiiv ning info- ja muusikakeskus. See on avatud  kohtumispaik muusikutele, teadlastele ja muusikahuvilistele – kõigile neile, kes tunnevad huvi tema loomingu või mõttemaailma vastu. Selle asutasid helilooja ja tema perekond sooviga luua võimalused Arvo Pärdi loomingulise pärandi säilitamiseks ja mõtestamiseks tema emakeelses keskkonnas, Eestis. Arvo Pärdi Keskus asub Laulasmaal, 35 kilomeetri kaugusel Tallinnast, looduslikult kaunil poolsaarel, männimetsa servas.
 
Keskuse süda on arhiiv, mis sisaldab helilooja loominguga seotud infot ja dokumente nii füüsilisel kui ka digitaalsel kujul. Kõige väärtuslikum vara arhiivis on Arvo Pärdi käsikirjaline noodimaterjal, teoste visandid ning skeemid. Mitmekesise arhiivimaterjali hulka kuuluvad veel tuhanded fotod, salvestused erinevatel helikandjatel, kirjavahetus teoste tellijate, kirjastajate ja muusikutega, filmid ning teised helilooja elu, loomingut ja selle retseptsiooni puudutavad materjalid. Arhiivimaterjalidega saavad huvilised tutvuda andmebaasi APIS (Arvo Pärdi Infosüsteem) vahendusel meie raamatukogus.
 
Ühe helilooja loomingulise tegevuse keskmes on mõistagi muusika ning seepärast oleme loonud võimalusi kuulata muusikat üle terve maja, isegi majast väljas, looduses. Nii nagu Arvo Pärdi loome-esteetika ei suru ennast peale, pakub keskus eelkõige ruumi ja aega muusikaga kohtumiseks. Siin asub ka 140-kohaline saal, mis oma rahuliku metsavaatega loob erilise õhustiku kontsertideks ja salvestusteks. Helilooja teoste konteksti aitavad mõtestada loengud ja vestlusõhtud, Arvo Pärdi isikut ja loomingut avavad filmid, lastele ja noortele suunatud haridusprogrammid ning keskuse väljaanded.
 
Majas on ka hubane kaminaga raamatukogu, mille tuuma moodustavad Arvo ja Nora Pärdi isiklikud, peamiselt teoloogilise sisuga raamatud. Peale selle leiab raamatukogust Arvo Pärdi teoste trükipartituurid, valiku muusikaalast teaduskirjandust ning audio- ja videosalvestisi.
 
Külastajaid ootab ka kohvik ja lastele mõeldud väike näituseala.
 

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: