Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Nädalavahetuse idee – Tartusse peole! Eesti Rahva Muuseumi esimene sünnipäev!

29.september 2017
ERM

1. oktoobril on kõik kutsutud Tartusse peole, sest täpselt aasta möödub ajaloolisest päevast, mil Eesti Rahva Muuseumi uue hoone uksed avati kõigile külastajatele. Seda päeva soovib muuseum tähistada ühes oma rahvaga.1. oktoobril esineb ERM-i sillapealsel alal mitu muusikalist kollektiivi. Etteasted sillal on tasuta!

 

Kell 14 astuvad Sillal üles Musaklubi laululapsed ja -noored.
Seejärel esinevad Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli rütmimuusika osakonna lauljad Hanna Maarja Kangur, Merlin Kivi ja Anett Tamm ning Haaslava meeskoor.
Peo lõpetab ansambel Kukerpillid ühe tõelise simmaniga.

 

Ainult 1. oktoobril kella 15-st on A-alal avatud "1 euro kohvik", kus kõik hea ja parem maksab vaid 1 euro.
Lisaks saavad kõik peolised osaleda õnneloosis, kus auhinnad on muuseumipiletid ja -meened.

 

Vaata veel: www.erm.ee

 

 

Tartus toimub sel nädalavahetusel muudki huvitavat, sest 28.–30. septembrini toimub esimest korda laste- ja noortekirjanduse festival. Festival pakub kirjanduslikke konkursse, kohtumisi kirjanikega, kirjanduslikke retki ning mitmesuguseid muid sündmusi nii lastele, noortele, peredele kui ka laste- ja noortekirjandusest huvituvatele täiskasvanutele.

 

Raamatuhuvi ja lugemisharjumuse süvendamine laste ja noorte seas on üks Tartu kui UNESCO kirjanduslinna keskseid eesmärke, lapsi ja noori kaasa haarava raamatu- ja lugemiskeskse õhkkonna loomine ning laste- ja noortekirjanduse esiletõstmine uue festivali algatamisega on seega kirjanduslinna tegevustes oluline samm. Seda enam, et niisugust, just lastele ja noortele mõeldud kirjandusfestivali Eestis veel pole.
Vaata täpsemalt: FB
 

Meeleolukat nädalavahetust!

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: