Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Rännumehe reisisoovitused - kuhu ning kuidas Eestis rändama minna

07.august 2017
Sõrve tuletorn

Sel nädalavahetusel soovitab rännumees Marko Kaldur ukerdada Saaremaal püramiidide vahel.  1941. ning 1944. aastal leidsid Saaremaal aset arvukad rängad lahingud. Teise Maailmasõja rinded olid siis parasjagu sel saarel ning vaenupooled madistasid ööl kui päeval.
Tuntud on Tehumardi vennatapulahingu mälestusmärk, ent vähem teatakse Lõpe-Kaimri tankiliini, mis oma mastaapsuselt Eestis ainulaadne.
1941. aastal rajasid nõukogude väed kaitseks saksa vägede vastu sadadest betoonpüramiididest koosneva kaitseliini. Betoonist püramiidid pidid takistama tankide edasiliikumist ning võimaluse korral lahingutehnikat vigastama. 1944. aastal läks sama tankiliini omakorda vaja saksa vägedel, et tagasi lüüa pealetungiva punaarmee rünnakud.
Tänapäeval on Lõpe-Kaimri tankiliin lõiguti säilinud, kulgedes üle Sõrve poolsaare kitsaima lõigu, läänerannalt idarannale. Kohati on betoonist püramiidid rohtu ja võssa kasvanud, ent kaitseliini joon on looduses siiski kergesti eristatav ning väikese jalgsimatkaga läbitav.


Asukohtade koordinaadid:
Lõpe tankiliin: 58.070131,22.173823

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: