Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Rännumehe reisisoovitused - kuhu ning kuidas Eestis rändama minna

07.august 2017

Sel nädalavahetusel soovitab rännumees Marko Kaldur jalutada Ilmatsalu linnuriigis.  Huvitavad matkarajad ei pea tingimata tsivilisatsioonist eemal paiknema. Suisa Tartu külje all, Ilmatsalus, saab alguse Ilmatsalu linnuriigi matkarada. Nimest ei maksa end petta lasta – kuigi see rada toob palju rõõmu just linnuvaatlejatele, kes seal aastaringselt piilumas käivad ning lindude rände ajal mitutsadat eri liiki sulelisi määrata suudavad, siis mõnusa jalutuskäigu või matka saab rajal teha igaüks.
Rada algab kalatiikide/linnutiikide juurest, jõudes viimaks tornini, kust avaneb vaade tiikidele, järvele kui ülejäänud ümbrusele.
Piki jõekallast viib tee edasi, mõõdukate vahemaade järel paiknevad lõkke- ning laagriplatsid, kus suvist pikniku pidada või miks mitte ka ööbida.
Üle Ilmatsalu jõe viiv sild on raja lahknemiskohaks – otsetee viib Emajõe poole, sellal kui silla ületamise järel algavad metsloomaderikkad puudesalud. Ulukeid näeb ja kuuleb liikumas siiski pigem hämaral ajal, päeval hoiduvad nood reeglina inimsilma eest varju.


Asukohtade koordinaadid:
Ilmatsalu: 58.392320,26.554790

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: