Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Värska sanatoorium uues kuues

16.juuni 2017

Arendustööd, millega alustati 2015. aastal, on lõpetatud ja nüüd osutatakse kuurortraviprotseduure kaasaegsetes ruumides. Juurde ehitatud korrusel asub taastusravi- ja rehabilitatsiooni osakond ning uue näo on saanud balneoteraapiaosakond. Mis on balneoteraapia?
Balneoteraapia on kuurortravi liik, mille puhul kasutatakse haigusnähtude raviks või leevendamiseks ravimuda, -turvast või mineraalvett.
Värska sanatooriumis kasutatakse kuurortravis otse maapõuest enam kui poole kilomeetri sügavuselt 600 miljoni aasta vanuste kivimite vahelt voolavat mineraalvett ja Eesti suurimast järvemudamaardlast, Värska lahest, kaevandatud ravimuda. Mineraalvesi suunatakse otse vannidesse ja seda on võimalik kohapeal lausa veekraanist mekkida. Mudaraviprotseduure tehakse endiselt vanniprotseduurina, mis on tänapäeval järjest haruldasem – mähis kulutab ju vähem muda, kuid mudavannil on omaette väärtus.
Ravimuda ja mineraalvee kasutamine kuulub vanimate raviprotseduuride sekka, kuid kaasaegne balneoloogia tõestab selle mõju järjest enam. Üllatavad faktid mudaravi ja mineraalvee kohta panevad kuurortravi protseduuridele vaatama uue pilguga.
Seda, miks maailmas ainulaadse koostisega mineraalvett ja kohalikku ravimuda kasutavad Värska raviprotseduurid on tunnistatud TERE (tervisedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskus) uuringute põhjal kõige tõhusamaks, selgitab sanatooriumi taastusraviarst doktor Külli Margus.

 

Mille poolest erineb Värska sanatoorium ühest tavalisest mullivanni ja saunaga hotellist?
Me oleme asutus, kellel on terviseameti väljastatud tegevusluba ravi osutamiseks ning me pakume selle põhjal kuurortravi ja taastusravi võimalusi. Alustame sellest, et selgitame välja inimese tuleku põhjuse – kaebused ja mured. Ravi aitab leevendada terviseprobleeme ja klient saab konkreetsed soovitused oma elukvaliteedi parandamiseks. Lisaks on võimalus Värska veekeskuse looduslikes mineraalvee mullivannides niisama lõõgastuda.

 

Milliste probleemidega tavaliselt Värskasse pöördutakse?
Põhilised on ikkagi kroonilised liigeshaigused. Need on väga levinud probleemid, mida tekitab meie niiske ja külm kliima. Paljud kurdavad valu põlvedes, seljas, puusas ja kaelas. Need on maainimeste ja füüsilise töö tegijate, ka elukutseliste auto- või bussijuhtide hulgas väga levinud kaebused. Järjest rohkem tekib probleeme seoses pikaajalise arvuti taga istumisega, näiteks kontoritööl.

 

Kas tõesti on nii, et kohe pärast esimest protseduuri valu kaob?
Tahan rõhutada seda, et ei piisa ühest protseduurist. Tuleb varuda pisut aega ja proovida läbi mitu asja – vesi-, sooja- ja liikumisravi. Sobiva protseduuride kava soovitab arst igale inimesele individuaalselt, lähtudes tema kaebustest. Kindlasti peaks proovima meie mineraalvee- ja mudavanne, sest need on Värska sanatooriumi kõige väärtuslikumad raviprotseduurid, mida mujalt ei saa.

 

Millise tulemuse ravipuhkus annab?
Mõne aasta eest tehtud uuring näitas, et pärast kuuepäevast ravipaketti Värskas oli inimese enesetunne parem ka poole aasta möödudes. Seega soovitangi teha valik meie mitmepäevaste pakettide seast. Mulle meeldib see võrdlus, et tegu on justkui tervisliku eluviisi kordusõppustega, kus kuurortravi aitab pikendada kvaliteetselt elatud aastaid.

 

www.spavarska.ee
 

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: