Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

"100 Soome asja" - Näitus Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe tallihoones alates 10. juunist

09.juuni 2017
2013 Beebi kandelina

Laupäeval, 10. juunil 2017 avatakse Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn) Soome Instituudi näitus „100 SOOME ASJA“.

Näitust tuleb avama Soome Vabariigi presidendi abikaasa proua Jenni Haukio.Mis sinu meelest Soomet kõige paremini iseloomustab? Näitus “100 Soome asja” kirjeldab soomlasi argiste, uuenduslike ja humoorikate asjade kaudu, esitledes üht eset iga Soome iseseisvusaasta kohta.

 

Näituse korraldaja on Soome Instituut ja selle kuraatorid on tuntud soome kirjanik ja kunstiloolane Anna Kortelainen ning disainer Pekka Toivanen. “Näituse üks eesmärke on inspireerida erinevas vanuses vaatajaid nii Soomes kui ka maailmas, panna neid mõtlema, mis võiks just tema põlvkonnakaaslastes tundeid ja mälestusi äratada,” rääkis kuraator Anna Kortelainen.

“Soome disain on kogu maailmas hinnatud ning Soome teine tugevus – võrdsus – on ka näitusel hästi hoomatav: kaunilt disainitud esemed on osa soomlaste igapäevasest elust,” lisas Soome Instituudi juhataja Anu Laitila.

 

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe tallihoone on näituse teine peatuspaik Helsingi Disainimuuseumi järel. Helsingis oli näitus väga populaarne, seda külastas üle 22 000 inimese. Eestist rändab näitus Oslosse, Madridi ja Riiga.

 

Näituse veebiversiooniga saab tutvuda: www.100objects.fi

 

Näitus „100 SOOME ASJA“ on Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56, Tallinn) avatud 10. juuni-20. august 2017 kolmapäevast pühapäevani kell 10-18

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: