Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Nädalavahetuse idee – Tartu loodusfestival 2017

08.juuni 2017

Elu Eestis on tihedalt seotud loodusega, isegi linnas. Seetõttu inspireerib saabuv nädalavahetus meid linnas loodust väärtustama.

 

Nimelt toimub 7.–10. juunini Tartu loodusfestival, mis väärtustab linna kui loodussõbralikku elukeskkonda. Nelja päeva jooksul toimuvad üle linna loodusretked, õpitoad ja kohtumisõhtud. Festivalil on ka kultuuriprogramm, mille raames saab vaadata kuut eriilmelist loodusfilmi ning nautida kontserti botaanikaaias.Loodusfestival on sõnumiga üritus, mis püüab inspireerida inimesi linnaloodust väärtustama ning märkama, kes on meie looduslikud naabrid. Kuigi esmapilgul ei pruugi linnas elavate liikide rohkus silma jääda, võib loodust kohata väga kummalistes kohtades. Festivali üritused on ühtaegu nii meelelahutuslikud kui harivad, andes ka praktilisi oskusi, kuidas linnas enda ümber mõnusam ja loomulikum elukeskkond luua.

 

8. juunil valgub festival üle linna. Raja pargis vaadeldakse linde, Sisevete Saatkonnas Emajõe asukaid, Raadil toimuvad talgud ning Supilinnas tutvustatakse permakultuuripeenart. Õhtul toimub rattaretk linnamõisate parkidesse, looduslodja nahkhiireretk ning TajuRuum kutsub klapid peas linna peale uitama.


9. juunil on põhjust sammud seada Tartu loodusmaja parki, kus loetakse puu aastarõngaid, räägitakse vihmapeenrast ning saab proovida joogatantsu. Tegevusi jätkub aga ka Supilinna ja Emajõe Aeda. Kell 20.00 saadab loodusfestivalile tervituse Seto Folk kutsudes botaanikaaeda esinema Walesi-Eesti duo SILD.


10. juuni on BioBlitzi päev, mil Emajõe ääres ja Toomemäel loendatakse looma-, taime- ja seeneliike. Lisaks saab Aleksandri Avatud Aias ehitada välikööki, Spark Makerlabi abil lennutada taevasse ökoraketi ning teha jalgsiretke Tartu geoloogilisse minevikku.


Festivali filmiprogrammis on kuus eriilmelist loodusfilmi, mis jutustavad inimese ja looduse seostest ning vastuoludest. Igale filmile järgneb spetsialisti kommentaar.

 

Vaata Tartu loodusfestivali kava www.loodusfestival.ee

Loodusfestival Facebookis: www.facebook.com/tartuloodusfestival

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: