Avalehele Vali keel:

Puhkus Eestis - uudised

Prindi

Viljandis aset leidvate Hansapäevade raames tasuks meelde tuletada muistseid kaubandusmarsruute.

01.juuni 2017
Viljandi Hansapäevad

Sel nädalavahetusel soovitab rännumees Marko Kaldur kulgeda Viljandi Hansapäevadele mööda või piki ajaloolist Pärnu-Viljandi-Tartu veeteed. Viljandis aset leidvate Hansapäevade raames tasuks meelde tuletada muistseid kaubandusmarsruute.
 

Kuigi ajaloolased on jätkuvalt eriarvamustel Pärnust mööda Pärnu, Navesti, Halliste ja Raudna jõgesid Viljandisse ning sealt piki Tänassilma jõge Võrtsjärveni ja Emajõge mööda läbi Tartu Peipsini kulgenud kaubatee osas, siis pelgalt kaardile vaatamine näitab, et selline marsruut võis Hansaliikumise kuldaegadel ja varemgi täiesti eksisteerida. Ning entusiastid on seda läbinud tänapäevalgi – suurte jõelaevade asemel küll pisikeste kanuudega.

Nädalavahetusel Viljandis toimuvatele Hansapäevadele ei pea tingimata küll veevoogusid mööda hulpima, paralleelselt mainitud jõgedega ja nende kallastel kulgeb kõikvõimalikke teid ja radasid, mis aitavad muistsest hansateest mekki saada.

Rääkimata arvukatest vaatamisväärsustest – sood ja rabad Emajõe kallastel, mõisakompleksid Tänassilma ääres, Võrtsjärve rannad, Soomaa ürgsed massiivid ja matkarajad. Vaheldusrikkust jagub Hansapäevade melu kõrvale piisavalt.

 

Ka Puhkus Eestis meeskond osaleb Viljandi Hansapäevadel ning tutvustab värskelt ilmunud Puhkus Eestis reisiajakirja.

 


 

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: