Avalehele Vali keel:

Vaatamisväärsused Eestis

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

EELK Juuru Mihkli kirik

Prindi
Valdkond Kirikud, Ajaloolised vaatamisväärsused
Asukoht
Juuru alevik, Juuru vald, Raplamaa
Koordinaadid 59.060555, 24.954445
GPS: 59° 3' 38" N, 24° 57' 16" E
Telefon (+372) 484 4158
Mobiil (+372) 533 28638
Koduleht http://www.juurukirik.ee

Juuru kogudus peab oma kiriku sünniaastaks ja koguduse asutamise ajaks aastat 1238, mida tähistatakse igal aastal septembrikuus, Mihklipäeval. 13. sajandi viimasel veerandil rajati esimene kivikirik.
Algselt oli Juuru kirik pühitsetud Pühale Jürile. Peaingel Miikael, rahvapäraselt Mihkel, on olnud Juuru kaitsepühakuks arvatavasti alles reformatsioonijärgsest ajast.
1847. aastal ehitati keskaegsele kirikuhoonele uusgooti stiilis 42,4 meetri kõrgune läänetorn. Viimane põhjalik ümberehitus teostati aastatel 1893-1895 Eestimaa kubermanguvalitsuse arhitekt Ervin Bernhardti projekti järgi.
1924.a suvel asetati Juuru kiriku altariruumi seintele tahvlid I maailmasõjas ja Vabadussõjas langenud Juuru kihelkonna sõjameeste nimedega (vastavalt 87 ja 23 nime).
1936. aastal oli kirikuhoones suurem remont. Remonditud kiriku õnnistas sisse piiskop Hugo Bernhard Rahamägi sama aasta Mihklipäeval.
1937, 18. juulil toimus Juurus Ida-Harju praostkonna I vaimulik laulupäev.
1964. aasta kevadel sai kiriku torn pikselöögi. Tulekahjus hävis torni kiiver, mis taastati endistes vormides, kuid veidi lühemana 1968. aastal.
Kirikut ümbritseb kirikuaed. Selle lõunaväravas asub päikesekell, millega moodustab kirik koos pastoraadiga (18. sajand) ühtse ansambli. Säilinud on viis kivist rõngasristi, mis on kuulunud ilmselt eesti vabatalupoegadele.Vanim hauatähis kirikuaias on aga maltarist, mis pärineb 1652. aastast. Kirikuaias asuvad endise aadelkonna ja kirikuõpetajate matusepaigad. Teiste hulgas on siin Mahtra sõja aegse mõisaomaniku Constantin von Helffreichi haud ja ümber maailma sõitja admiral Adam Johann von Krusensterni onu ja ta pere matusepaik.

 

Kirikus toimuvad Juuru Orelisuve igasuvised kontserdid, kus esinevad interpreedid kodu- ja välismaalt.
Avatud suvekuudel R-P kl. 12-18, muul ajal ettetellimisel.

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Asukoht: Angerja küla, Kohila vald, Raplamaa
Angerja linnus rajati 14. ja 15. sajandil. Majalinnus ehitati oletatavasti Kudeseldide suguvõsa poolt. Hiljem on seda korduvalt ümber ehitatud ja kohandatud. Aastatel 1451–1455 kuulus linnus Saksa ordule, kes läänistas mõisa Brun Wetbergile. 16. sajandi...
Valdkond: Mõisad; Lossid
Asukoht: Rapla vald, Raplamaa, 79401
Esmateated ulatuvad muinasaega. 1610 a ehitatud mõisahoone on praeguse omaniku poolt põhjalikult ja stiilselt renoveeritud. Kaunis mõisasaalis korraldatakse kontserte ja etendusi. Atla mõisas asub Mõisakeraamika tehas, kus valmistatakse käsitööna ...
Asukoht: Käru alevik, Käru vald, Raplamaa
Balti kett oli 23. augustil 1989 toimunud massiüritus. Selle eesmärgiks oli näidata protesti nõukogude võimu vastu ja demonstreerida Baltimaade püüet vabadusele ning iseseisvusele. Balti ketis osales 2 miljonit inimest ja see kulges läbi 3 Balti riigi -...

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: