Avalehele Vali keel:

Turismiettevõtted

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Raevangla Fotomuuseum

Prindi
Valdkond Muuseumid, galeriid, Vaba aeg
Asukoht
Raekoja 4/6, Tallinn, Harjumaa, 10146
Koordinaadid 59.436962, 24.744986
GPS: 59° 26' 13" N, 24° 44' 42" E
Telefon (+372) 644 8767
E-post foto@linnamuuseum.ee
Koduleht http://www.linnamuuseum.ee
Teenused

Fotomuuseum asub Raekoja taga endises Raevanglas. Muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940.a.

Ekspositsioon algab fotoharulduste - dagerrotüüpide, ambrotüüpide ja ferrotüüpide väljapanekuga.
Lisaks esitatud fotokollektsioonidele saab vaataja ka ülevaate kaamerate arengust, tutvub 20. sajandi alguse ateljee ja pimiku varustusega.


Ekspositsiooni lõpus on eksponeeritud väikseim meie kaamerate seas. See on taskukaamera "Minox", mille esimene mudel valmis Tallinnas 1936.a., tootma hakati teda aga 1938.a. Riias.


Tallinna Linnamuuseumi filiaal Fotomuuseum on huvitav kooslus Põhja-Euroopa arhitektuuriloos haruldastest õigusemõistmisega seotud hoonetest ja ühest kaasaja kõige moodsamast kunstiliigist - fotograafiast.

Fotomuuseumis asub Tallinna Linnamuuseumi suurim museaalide kogu. See on fotokogu, mis sisaldab 63000 fotot ja negatiivi. Asjatundjad loevad TLM fotokogu üheks paremaks Tallinna vaadete arhiiviks Eestis. Kogus säilitatakse pilte Tallinnast alates 1870.aastatest kuni linna tänase päeva vaadeteni välja. Lisaks kaunile ja efektsele vanalinnale on jäädvustatud ka äärelinnade puitasumid. Fotokogu aareteks on kindlasti autorikollektsioonid Eesti kuulsate fotograafide J. ja P. Parikase, N. Nyländeri, Joh. Mülberi ja C. Sarapi töödega. Fotomuuseumi iga-aastased populaarsed püsinäitused on koostatud ainult oma kogu varade põhjal.

Fotograafia ajaloo tundmaõppimisel on suureks abiks väljapanek vanast fototehnikast. Fotomuuseumi kogus säilitatakse 864 ajaloolist kaamerat ja fototarvikut, nende hulgas on ka kuulus Eestis leiutatud pisikaamera "Minox".

Igapäevast fotoelu kujutavad näitused-üritused toimuvad muuseumi fotokeldris, fotopööningul ja fotohoovis.

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Turismiobjektid
Asukoht: Nurme tee 3, Pringi küla, Viimsi vald, Harjumaa, 74011
Rannarahva muuseum asub põlises Pringi rannakülas Viimsis. Siin, hubases vanas koolimajas, kus muuseum on endale kodu leidnud, lastakse välja paista maa, mere ja inimese kohtumise harmoonial, siin hoitakse alles lihtsuse võlu. Siin, Viimsi poolsaarel on...
Valdkond: Aktiivne puhkus
Asukoht: Paldiski mnt. 229a, Haabersti, Tallinn, Harjumaa, 13520
Välikardirada, Paintballi linnak, kohvik väliterrassiga, saunakompleks, laste mänguväljakud - kõik see ootab sind ainult 10 min autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast.   Avatud suvekuudel (mai-august) iga päev 12.00-22.00. Sügisperio...
Valdkond: Majutus
Asukoht: Pillapalu, Pillapalu küla, Anija vald, Harjumaa, 74502
Rikkalike metsade ja kaunite rabade vahel kulgeva Piibe maantee ääres ootab teid puhkama ning loodust nautima Villa Pillapalu. Asume kõigest 50 km kaugusel Tallinna kesklinnast. Vastavalt meeleolule ja külaliste arvule on teil võimalik valida kah...

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: