Avalehele Vali keel:

Turismiettevõtted

Märksõna:
Piirkond:
Valdkond:

Neitsitorni muuseum-kohvik

Prindi
Valdkond Muuseumid, galeriid, Toitlustus, Vaba aeg, Suveniirid, Kohvikud, baarid, Galeriid
Asukoht
Lossiplats 11/Lühike jalg 9a, Tallinn, Harjumaa, 10130
Koordinaadid 59.435177, 24.740862
GPS: 59° 26' 7" N, 24° 44' 27" E
Telefon (+372) 601 2605
E-post neitsitorn@linnamuuseum.ee
Koduleht http://www.linnamuuseum.ee/neitsitorn
Teenused

Neitsitorn oli osa keskaegse Tallinna edelapoolsest kaitsesüsteemist, mis rajati 14. sajandil seoses linnamüüri laiendamisega. Tegemist oli kaitsetorniga, mis tulirelvade arenedes varustati kindlusepüsside ja kahurite kasutamiseks sobivate laskeavadega.

 

Torn sai kahjustada Liivi sõjas (1558–1583) ja 19. sajandi algusest kasutati seda elamuna. Siin töötasid kunstnikud Kristjan ja Paul Raud, pärast Teist maailmasõda elas teisel korrusel aastakümneid tipparhitekt Karl Burman. Neitsitorn ja temaga külgnevad linnamüüri lõigud restaureeriti põhjalikult 1960–70. aastatel. Tornile ehitati juurde üks korrus ja rajati vanalinnale avanev suur klaassein. 1981. aastal avati Neitsitornis kohvik, mis sai populaarseks nii turistide kui kohalike elanike seas.

 

Alates 2004. aastast suletud olnud torni asuti renoveerima 2011. aastal, kui ehitis siirdus Tallinna Linnamuuseumi haldusse.

 

2013. aasta 15. mail taasavati pärast mahukaid renoveerimistöid Tallinna Linnamuuseumi uue filiaalina Neitsitorni muuseum-kohvik.

 

Neitsitornis avas kõigile külastajatele uksed kolmel korrusel paiknev kohvik koos püsiekspositsiooniga Linnamuuseumi kogudest.

 

Torni esimesel korrusel saab animatsiooni vahendusel aimu ehitise ja piirkonna ajaloost, virtuaaltuur lubab torniga tutvuda ka vaegliikujatel. Torni keldrikorrusel hakkavad toimuma tähtajalised näitused. Näituseruumi kõrval asub ruumikas saal seminaride, loengute, filmiõhtute ja muude ürituste korraldamiseks.

 

Pakume huvilistele ekskursioone ja mitmesuguseid haridusprogramme. Muuseum-kohvik eksponeerib keskaegse Tallinna kahte tähtsat eluvaldkonda: toitlustuskultuuri ja sõjandust. Lisaks saavad külastajad nautida hunnitut vaadet, mis avaneb kõigi kohvikukorruste suurest aknast ja kaitsekäikudelt Tallinna vanalinnale ning Taani Kuninga aiale.

 

  

Broneeri või küsi lisainformatsiooni

Nimi *
Telefon
E-post
Broneering või päringu sisu.
Lisage ka inimeste arv ja ajavahemik. *
Selleks, et saaksime Teiega ühendust võtta, lisage telefoni number ja e-posti aadress!

Vaata lisaks

Valdkond: Toitlustus
Asukoht: Narva mnt 15, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa, 10120
Silk Sushi Bar - Best Sushi in the Heart of Tallinn.   Silk Sushi on stiilne ja moderne sushibaar. Hubane miljöö, hea teenindus ja rikkalik valik Jaapani ja Euroopa toite annavad hea võimaluse nautida romantilisi ja sõbralike kohtumisi ...
Valdkond: Majutus
Asukoht: Juubelitammede tee 4, Saku vald, Harjumaa, 75501
Saku alevikus asuv mõis pärineb aastast 1622.  ning 1820. aastal rajatud  hoone kuulub Eesti klassitsistliku arhitektuuri tippude hulka. Arvatakse, et hoone kavandas üks ajastu kuulsamaid arhitekte – Carlo Rossi.  Eesti Vabariigi aj...
Valdkond: Toitlustus
Asukoht: Piiskopi 1, Tallinn, Harjumaa, 10130

Otsi Eesti kaardilt

Kaardiotsing võimaldab leida endale sobiva turismiobjekti ka pakutavate teenuste järgi.
Eesti kaart

Otsi turismiettevõtteid

Sulle huvipakkuva teenuse leidmiseks vali otsingufiltrist sobiv valdkond ja piirkond või kasuta märksõnaotsingut.
Valdkond:
Piirkond:
Märksõna: