Eesti Noorsooteater (end. Eesti Riiklik Nukuteater, Eesti Nuku- ja Noorsooteater, SA NUKU,) asutati 1952. aastal ja on tänaseni Eesti ainus kutseline riiklik laste- ja noorteteater.
2016. aastal avati uuenenud teatrikompleks, mille süda on juurdeehituses asuv Ferdinandi saal – klassikaline teatrisaal 422 kohaga. Juurdeehitus ühendab Nukuteatrimuuseumi maja (Nunne 8) ja teatrimaja (Lai 1).
Eesti Noorsooteater on ainus teater Eestis, mille repertuaaris on järjepidevalt visuaalteatrilavastusi, sealhulgas nukuteatrilavastusi. Lavastusi luues otsitakse sisuliste eesmärkide ja visuaalsete väljendusvormide dialoogi. Visuaalteatri edendamine ning nukuteatritraditsioonide hoidmine on lahutamatu osa teatri identiteedist. Noorsooteater otsib kontakti noore vaatajaga, aga kõnetab seejuures ka teisi vanusegruppe. Noorus ja arenemishimu on eelkõige sisemise eluhoiaku küsimus ning võib iseloomustada nii last, noorukit kui ka täiskasvanut.
Nukuteatrimuuseum avati 2010. aastal ja see on üks väheseid nukukunstimuuseume maailmas. Nukuteatrimuuseumis on võimalik rännata eesti nukuteatrikunsti ajaloos, kuulata Nukuteatri esimese kunstilise juhi Ferdinand Veike elu- ja loomelugu, teha lavakunstniku tööd ja olla näitleja. Muuseumis saab mängida erinevatel väikestel lavadel ja arendada enda loovust ning väljendusoskusi.
Nukuteatrimuuseumi eesmärk on tutvustada kõike, mida teatris luuakse ja tehakse, ning pakkuda lisa õpetamismeetoditele, tutvustades nukumõtlemise meetodit kui üht enesearendamise võimalust. Lisaks saab muuseumis pidada ka mõnd tähtpäeva – olgu selleks sünnipäev või mõni muu oluline sündmus.
Hendriku kohvik on koht nii teatrikülastajale kui kõigile teistele. Kohvik palub tööpäevade lõuna-ajal sooja toitu, lisaks salateid, võileibu, kooke-pirukaid ning erinevaid jahedaid ja sooje jooke. Õhtuste etenduste toimumise korral on kohvik avatud etenduse alguseni.
Avatud:
T-P 10.00-18.00
Asukoht: Vabaduse väljak 5, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa, 10141
Iga teatri ajalugu kujundavad selle lavastusted. Vene teatri ajalugu saab alguse 15. detsembrist 1948.a., mil esietendus V. Suponevi „Lendurite pere”.
Eesti Riiklik Vene Draamateater on seniajani ainuke venekeelne professionaalne teater Eesti...
Fotomuuseum asub Raekoja taga endises Raevanglas. Muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940.a.
Ekspositsioon algab fotoharulduste - dagerrotüüpide, ambrotüüpide ja ferrotüüpide väljapanekuga.
Lisaks esitatu...